ABBA: The Movie – Fan Event wraca na wielkie ekrany! Lista kin w Polsce

i

Autor: Materiały prasowe ABBA zaprasza do kin

"ABBA: The Movie – Fan Event" na wielkim ekranie! Lista kin w Polsce

2023-08-30 13:05

Czeka nas wyjątkowa podróż w czasie. Zremasterowany film z 1977 roku „ABBA: The Movie – Fan Event” trafi do kin na całym świecie.

Spieszcie się jednak po bilety, bo pokazy odbędą się tylko 17 i 19 września oraz 5 października. Informacje o kinach i seansach dostępne tutaj. Lista kin w Polsce, w których wyświetlany będzie film poniżej:

  • Multikino Złote Tarasy
  • Multikino Wola Park
  • Multikino Warszawa Reduta
  • Multikino Młociny
  • Multikino Warszawa Targówek
  • Multikino Ursynów
  • Multikino Pruszków
  • Multikino Radom
Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Szczegóły filmu

„ABBA: The Movie – Fan Event” przeniesie widzów do ery disco, kiedy to szwedzkie ikony zawładnęły listami przebojów i sercami milionów. Wyreżyserowany przez uznanego szwedzkiego reżysera Lasse Hallströma film oddaje elektryzującą energię udanego tournée po Australii.

To nie wszystko – w fabułę wpleciono porywający wątek poboczny w stylu mockumentu. Zdeterminowany dziennikarz staje twarzą w twarz z ochroniarzem zespołu, który nie cofnie się przed niczym, aby uniemożliwić przeprowadzenie wywiadu, na którym tak mu zależy. Przygotujcie się na kinowe przeżycie, które łączy w sobie kulisy trasy, niezapomniane występy na żywo i wgląd w życie muzyków u szczytu sławy.

Film wzbogacono o dodatkowe materiały, takie jak koncert w Londynie czy ekskluzywny materiał z muzeum w Sztokholmie. Fani będą mogli również obejrzeć lyric videos największych hitów zespołu. To wspaniała okazja, aby uczcić dziedzictwo ABBY w gronie bliskich – szansa na powrót do czasów młodości oraz pokazanie zespołu młodszemu pokoleniu, które równie dobrze zna ich przeboje.

Jak mówi Mia Segolsson (Polar Music International):

Jestem podekscytowana, że w końcu możemy zaprezentować kultowy film „ABBA: The Movie” na całym świecie, prawie 50 lat po jego premierze. Nie ma lepszego miejsca na to doświadczenie niż wielki ekran.

ABBA - światowa legenda muzyki

ABBA, której nazwa składa się z pierwszych liter imion członków zespołu – Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid „Frida” Lyngstad – była jedną z największych grup lat 70. Szwedzki zespół wkroczył na światową scenę dzięki piosence „Waterloo”. Ambitni songwriterzy i producenci Björn i Benny, ich manager Stig Anderson pomagający przy tekstach oraz utalentowane Agnetha i Frida stworzyli siłę, z którą trzeba było się liczyć. Do największych przebojów zespołu należą „SOS”, „Mamma Mia”, „Fernando”, „Dancing Queen”, „Take A Chance On Me”, „Chiquitita”, „The Winner Takes It All” i „Super Trouper”.