18-letni Freddie Mercury na niezwykłym nagraniu! Tak prezentował się jako student

i

Autor: Universal Archive/UIG Art and History/East News Freddie Mercury na bardzo wczesnym nagraniu

18-letni Freddie Mercury na niezwykłym nagraniu! Tak prezentował się jako student

2024-01-08 13:10

Freddie Mercury był prawdziwą legendą sceny, osobą, której charyzma dosłownie porywała tłumy. Czy muzyk zawsze był tak świetnym frontmanem, pewną siebie osobą? Nieco inne światło na tę kwestię rzuca bardzo wczesne, niezwykle wyjątkowe nagranie, przedstawiające zaledwie 18-letniego Farrokha Bulsara, z czasów, gdy Freddierm Mercurym dopiero miał się stać.

Freddie Mercury urodził się 5 września 1946 roku na Zanzibarze. W 1964 roku, gdy przyszły frontman Queen miał zaledwie 18 lat, jego rodzina zmuszona była uciekać z powodu Rewolucji na Zanzibarze i przeniosła się do do Middlesex w Anglii. To wtedy, znany jeszcze pod imieniem i nazwiskiem Farrokh Bulsara, chłopak podjął naukę na Isleworth Polytechnic w zachodnim Londynie na kierunku sztuka, ostatecznie jednak ukończył w 1969 roku grafikę i projektowanie na Ealing Art College. Jak wyglądał i zachowywał się Freddie w 1964 roku, na tak wczesnym etapie swojego życia, gdy dopiero za sześć lat miał stanąć na froncie Queen?

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Freddie Mercury jako student na bardzo wczesnym nagraniu!

Na Instagramie prowadzone jest fanowskie konto freddiemercuryclub. To właśnie za jego pośrednictwem światło dzienne ujrzało bardzo szczególne nagranie. Przedstawia ono młodziutkiego, niespełna 18-letniego przyszłego artystę na terenie uczelni w otoczeniu kolegów z roku. Freddie zdecydowanie wyróżnia się na dostępnym nagraniu, choć, jak słusznie zauważyli prowadzący konto, wygląda na nieśmiałego, nie patrzy się zbyt często w kamerę i sprawia wrażenie, jakby znajdował się w mało komfortowej dla siebie sytuacji. Uśmiecha się, stara się jednak jak najbardziej nie odkrywać zębów. Zobacz te bardzo wczesne i niezwykle wyjątkowe nagranie poniżej!