Szpital Południowy

i

Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Szpital Południowy ma problem z tlenem. Pomóc musieli strażacy.

Szpital Południowy: Są problemy z instalacją tlenową. Możliwa ewakuacja

2021-10-27 20:40

Problemy z instalacją tlenową w Szpitalu Południowym w Warszawie. Strażacy prewencyjnie dostarczyli do placówki kilkaset butli z tlenem medycznym. Rzeczniczka ratusza informuje, że pod uwagę brana jest ewakuacja. Póki co nie podjęto jednak takiej decyzji.

- Instalacja działa, ale prewencyjnie są dostarczane z czterech tzw. banków tlenu działających w PSP butle z tlenem medycznym - mówi rzecznik mazowieckiej PSP, bryg. Karol Kierzkowski. Wskazał, że chodzi 300 butli 40-litrowych. - W razie braku tlenu wystarczy to na zasilenie instalacji na 24 godziny - zaznaczył i dodał, że butle te stanowią zapas tlenu medycznego na potrzeby szpitali do wykorzystania w walce z wirusem SARS-CoV-2.

Czytaj także: Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia pacjentów. "Przekroczenie wydajności instalacji tlenowej"

Rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk poinformowała, że sytuacja w Szpitalu Południowym jest "dynamiczna". - W szpitalu był problem z tlenem i może on postępować - powiedziała dla portal tvnwarszawa.pl.

W poniedziałek stołeczny ratusz poinformował o wstrzymaniu przez Szpital Południowy przyjęć nowych pacjentów. Jak tłumaczył urząd, wysoka liczba przebywających w szpitalu pacjentów, z których część wymaga podłączenia do respiratorów, generuje ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki.

Ratusz poinformował też, że w Szpitalu Południowym przebywa 194 pacjentów na łóżkach zwykłych oraz 42 pacjentów na łóżkach respiratorowych. - W toku konsultacji ze specjalistami ustalono, że taki limit pacjentów powoli zapewnić odpowiednią wydajność sieci tlenowej i bezpieczeństwo pacjentów - poinformowano.

Poradnik Zdrowie: pasożyty

Coraz więcej zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia informuje o znacznych wzrostach zakażeń koronawirusem. W środę odnotowano kolejny rekord czwartej fali - 8361 zachorowań. Najwięcej właśnie w woj. mazowieckim.

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Źródło: Szpital Południowy: Są problemy z instalacją tlenową. Możliwa ewakuacja