VEN 'Desert' - nowy album weterana polskiej sceny elektronicznej już w sklepach

i

Autor: Matriały prasowe - Cantara Music

VEN 'Desert' - nowy album weterana polskiej sceny elektronicznej już w sklepach

2021-03-15 12:12

VEN to muzyka instrumentalna wykonywana na instrumentach elektronicznych, ale tworzona na żywo. Czynnik ludzki sprawia, że charakteryzuje się ciekawymi rozwiązaniami harmonicznymi, dopracowanymi brzmieniami i aranżacjami wzbogaconymi efektownymi partiami solowymi.

Marcin VEN Łuczyński na przestrzeni prawie trzech dekad działalności współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: Grzegorz Grzyb, Wojciech Kuzyk, Paweł Czekała (Dr. Cycos, The Analogs), Włochaty, Amanita Muscaria, Artur Szolc (ex-Annalist, Music Inspired By…), Don Conreaux, Jan Izba Izbiński, Włodzimierz Lola Krakus, Carlos Johnson, Piotr Banach (ex-Hey, Indios Bravos), Tadeusz Bogucki.

Wszystkie te doświadczenia muzyczne znalazły swoje odbicie w obecnej twórczości VENa, która w dużej mierze za inspiracje ma brzmienia generowane następujących instrumentach: Nord Lead a1, Korg Krome ex, Korg Wavestate i Behringer Deepmind 12. To barwy i dźwięki stworzone na tych instrumentach, przefiltrowane przez wewnętrzny kod muzyczny, tworzą charakter płyty VEN "Desert". Elektronika bez harmonii, melodii i brzmienia jest tylko sekwencją generowaną przez urządzenia... 

Wykonawcy którzy mieli znaczący wpływ na rozwój i warsztat muzyczny według VENa to (chronologicznie): Ray Manzarek, Keith Emerson, Joe Zawinul, Chick Corea, Vangelis.

Co tam w środku gra? System Of A Down