Tak wyglądała pierwsza wizytówka Metalliki. Unikat pokazał były basista zespołu

i

Autor: screen: https://youtu.be/UzdDAd9EBOI

Tak wyglądała pierwsza wizytówka Metalliki. Unikat pokazał były basista zespołu

2021-01-21 11:45

Każdy jakoś zaczynał i nawet takie gwiazdy jak Metallica, mają za sobą trudne początki. Były basista zespołu, pokazał jak wyglądała pierwsza wizytówka zespołu. Warto dodać, że to prawdziwy rarytas.

Metallica jest obecnie gwiazdą światowego formatu, która wypełnia największe stadiony na całym świecie. Wiadomo, że kultowa grupa też jakoś zaczynała i miała nawet specjalne wizytówki. Jak wyglądały? To zdradził były basista zespołu.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Ron McGovney pokazał pierwszą wizytówkę Metalliki

Ron ma w swoich zbiorach wiele rzeczy, które pochodzą z czasów początków Metalliki. Jednym z cennych artefaktów jest pierwsza wizytówka zespołu, która jest dosyć prosta. Na wizytówce widzimy logotyp zespołu, numer telefonu i napis 'power metal', jak opisał Ron:

Oryginalna wizytówka Metalliki. Numer telefonu był tym, który miałem w swojej sypialni w 1979 roku. W 1981 roku przeprowadziłem się do wynajmowanego przez nas domu, który znajdował się nieopodal, ale zabrałem ten numer ze sobą. To właśnie w tym domu Metallika rozpoczęła swoją przygodę. Przeniosłem się później do mieszkania, w którym funkcjonowałem w latach 1983-1987, ale wciąż miałem ten sam numer telefonu.

Okazuje się, że wizytówka była kością niezgody wśród muzyków, ponieważ Larsowi Ulrichowi nie pasowała nazwa 'power metal'. Jak wspomniał Ron McGovney w wywiadzie dla radia Shockwaves:

Lars się zdenerwował i powiedział:

Co zrobiłeś? Co to power metal? Nie mogę uwierzyć, że zrobiłeś coś tak głupiego. Nie możemy używać tych wizytówek z napisem power metal.

Ron McGovney był basistą Metalliki w latach 1981-1982, później zastąpił go Cliff Burton.