Dave Lombardo wspomniał koncert, gdy zastąpił Larsa Ulricha. Reakcja Jamesa Hetfielda była bezcenna

i

Autor: screen: https://youtu.be/Kd0UzLSuskc

Dave Lombardo wspomniał koncert, gdy zastąpił Larsa Ulricha. Reakcja Jamesa Hetfielda była bezcenna

2021-01-15 10:43

Mówiło się kiedyś o tym, że były rozmowy aby Dave Lombardo zastąpił Larsa Ulricha w Metallice. Ile było w tym prawdy? Tego nie wiadomo, jednak pewna historia może naprowadzać na to, że faktycznie ówczesny bębniarz Slayera mógł zrobić ogromne wrażenie na muzykach Metalliki.

Był taki czas, że mówiło się o przejściu Dave'a Lombardo do Metalliki, co wiązałoby się z zastąpieniem Larsa Ulricha. Ile w tym prawdy? To pewnie wiedzą muzycy zainteresowanych zespołów, jednak był taki moment, że bębniarz Slayera wystąpił z Metalliką, a reakcja Jamesa Hetfielda pokazała wyraźnie, że gra Dave'a robi wrażenie.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Dave Lombardo z Metalliką na scenie, reakcja Jamesa Hetfielda była bezcenna

W wywiadzie dla 'Speak N’ Destroy' Dave Lombardo wspomniał koncert Metalliki z 2004 roku, gdy Lars Ulrich nie mógł dotrzeć na koncert:

Podszedł do mnie menadżer Slayera i powiedział: „Dave, mamy kryzys, Lars nie dotrze na koncert”. Zapytali mnie, czy nie chciałbym zagrać. Spojrzałem na setlistę i nie byłem zaznajomiony z ich późniejszymi numerami, zgodziłem się więc zagrać dwa pierwsze utwory. Spotkałem się z nimi w ich garderobie, przećwiczyliśmy te kawałki i chwilę potem wyszliśmy na scenę. Zagraliśmy „Battery” i „The Four Horsemen”. Dobrze się bawiliśmy, było zajebiście. Zwłaszcza, kiedy pod koniec „Battery” weszła partia podwójnej stopy James spojrzał na mnie, jakby mówił „o ku*wa!” (śmiech).

Ciekawe, co by było gdyby Dave dołączył na dłużej do Metalliki, nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?