Lars Ulrich o AC/DC z Bonem Scottem: nie można było oderwać od niego wzroku

i

Autor: screen: https://youtu.be/0m6smR-M2qg

Lars Ulrich o AC/DC z Bonem Scottem: nie można było oderwać od niego wzroku

2021-01-12 11:27

AC/DC już od początku swojej działalności wywoływali wiele zamieszania i również Lars Ulrich był pod ogromnym wrażeniem zespołu z Bonem Scottem. Współzałożyciel Metalliki opowiedział o tym, jak wspomina pierwsze zetknięcie z kultowym zespołem.

AC/DC to zespół, który przez lata działalności ugruntował swoją pozycję tak, że spokojnie można o nich powiedzieć, że są legendą. Niedawno wydany krążek 'Power Up' tylko potwierdził status grupy i jednocześnie stał się dobrym punktem wyjścia do wywiadów. Tym razem Lars Ulrich wspomniał, jakie wrażenie zrobił na nim zespół, gdy na wokalu był jeszcze Bon Scott.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Lars Ulrich o pierwszym zetknięciu z AC/DC na żywo: Bon Scott był niesamowity

W wywiadzie dla 'Classic Rock Magazine', Ulrich wspomniał o tym, jakie wrażenie zrobił na nim Bon Scott we wczesnych latach działalności AC/DC:

Widziałem otwarcie koncertu Black Sabbath w wykonaniu AC/DC w 1976 roku. Widziałem też, jak AC/DC było gwiazdą festiwalu w Kopenhadze w 1977 roku. Bon Scott był niesamowity, nie można było oderwać od niego wzroku. To były czasy jego świetności – w obcisłych jeansach, tenisówkach, bez koszuli.

Uwielbiałem sposób, w jaki trzymał mikrofon ze zwiniętym dwa lub trzy razy przewodem w ręku. Gdy nie śpiewał, stawał na skraju sceny po stronie Malcolma i pozwalał wygłupiać się Angusowi…

Z pewnością dużym wydarzeniem dla Larsa musiał być fakt, że w późniejszych latach Metallica dzieliła scenę z AC/DC wielokrotnie. Obecnie grupa skupia się na nowym albumie, który podobno cały czas powstaje.