Serj Tankian opowiedział o genezie tekstu 'Chop Suey!', na to zareagował w komentarzu Daron Malakian: To nie mówi całej historii

i

Autor: screen: https://youtu.be/CSvFpBOe8eY

Serj Tankian opowiedział o genezie tekstu 'Chop Suey!', na to zareagował w komentarzu Daron Malakian: To nie mówi całej historii

2021-02-22 13:45

Serj Tankian jest ostatnio bardzo aktywny w mediach, promując film biograficzny o swojej działalności muzycznej i aktywistycznej. Wokalista postanowił opowiedzieć w wywiadzie na temat powstania piosenki 'Chop Suey!', jednak z tą wersją nie zgadza się Daron Malakian, który z resztą udzielił się w komentarzu pod postem.

Serj Tankian przez ostatnie lata nie był zbyt aktywny w mediach muzycznych, co związane było z jego działalnością na rzecz spraw Armenii. Sytuacja zmieniła się, gdy ogłoszono premierę filmu 'TRUTH TO POWER', który opowiada o życiu, twórczości i działalności społecznej Serja. W niedawno udzielonym wywiadzie, Tankian opowiedział o genezie powstania tekstu do kultowego numeru 'Chop Suey!', co nie spodobało się Daronowi Malakianowi. Gitarzysta SOAD postanowił skomentować post z wywiadem, przedstawiając swoją wersję historii.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Serj Tankian opowiedział o genezie powstania tekstu do 'Chop Suey!', jednak Daron Malakian się z tym nie zgadza

W wywiadzie dla '93X Radio', który udostępnił fanpage 'Ultimate-Guitar.com', Serj wspomniał, skąd wziął się pomysł na stworzenie tekstu do kultowego numeru:

Miałem tekst zwrotek i refrenu, ale szukałem tekstu do części środkowej. Nie mogłem nic wymyślić, Rick Rubin więc zaproponował: „Zróbmy sobie przerwę i chodźmy do mnie”. Pojechaliśmy do jego domu, gdzie ma wielką bibliotekę. Powiedział: „Wybierz dowolną książkę”. Wyciągnąłem, a on powiedział: „Otwórz na dowolnej stronie”. Otworzyłem, wskazałem palcem i tam był właśnie ten tekst. Niezwykłe rzeczy mogą się wydarzyć, kiedy dasz się poprowadzić wszechświatowi. Zdumiało mnie, jak dobrze to pasuje do reszty tekstu.

Ta wypowiedź nie spodobała się Daronowi Malakianowi, który skomentował post na Facebooku, używając swojego oficjalnego konta! Jest to o tyle nietypowe, ponieważ gitarzysta jest mało aktywny w mediach społecznościowych. Jak napisał muzyk:

To nie mówi całej historii o tym, o czym jest piosenka. Refren został napisany przeze mnie i opowiada o tym, jak ludzie oceniają śmierć innych ludzi. Jak umierają. Tu nie ma nic wspólnego z Biblią. Chcę tylko to wyjaśnić

Poniżej możecie zobaczyć screen z wypowiedzią Malakiana:

Serj Tankian opowiedział o genezie tekstu 'Chop Suey!', na to zareagował w komentarzu Daron Malakian: To nie mówi całej historii

i

Autor: screen: https://www.facebook.com/100044408740316/posts/10165023722845473/

Serj nie odpowiedział na komentarz kolegi z zespołu i raczej chyba nie odpowie. Przypomnijmy, że 19 marca ukaże się EP 'Elasticity'. które ma być zbiorem 5 piosenek, które pierwotnie były napisane dla System Of A Down.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)