Serj Tankian opowiedział, dlaczego SOAD nie nagrali jego numerów:  nie mogliśmy się dogadać

i

Autor: screen: https://youtu.be/BGilNMeIR70

Serj Tankian opowiedział, dlaczego SOAD nie nagrali jego numerów: nie mogliśmy się dogadać

2021-04-16 12:58

Nowa płyta System Of A Down to marzenie wielu fanów na świecie, którzy chcieliby w końcu usłyszeć pełnoprawny krążek. Pod koniec 2020 roku dostaliśmy dwa numery, jednak nie zapowiada się na coś więcej. Serj Tankian ujawnił, dlaczego zespół nie zdecydował się zarejestrować jego piosenek.

Nowa płyta System Of A Down to marzenie wielu fanów, którzy po usłyszeniu dwóch nowych numerów, nastawieni byli na nowości od zespołu. Niestety, po dwóch singlach, grupa znowu wróciła do swoich solowych rzeczy, a Serj Tankian wydał solową EPkę 'Elasticity', która zawiera numery dedykowane na SOAD. Dlaczego zespół nie zdecydował się na te kawałki? O tym Serj postanowił opowiedzieć w jednym z ostatnich wywiadów.

Co tam w środku gra - Serj Tankian Elasticity

Serj Tankian opowiedział, dlaczego SOAD nie zdecydował się na nagranie jego numerów

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, który przeprowadził Bartek Koziczyński, Serj opowiedział o tym, dlaczego SOAD nie chcieli jego numerów:

Dobre pytanie, ale po pierwsze nie były to piosenki napisane dla Systemu. Przyszły do mnie w momencie, kiedy miałem punkowe nastawienie, pięć czy sześć lat temu. Konsultowaliśmy wtedy ze sobą możliwość wspólnej pracy i pomyślałem, że może się sprawdzą obok piosenek Darona. Miałem jednak określoną wizję dalszych działań Systemu, która obejmowała wiele rożnych aspektów i nie mogliśmy się dogadać oko w oko co do realizacji tej wizji. Wziąłem więc te kawałki, dokończyłem je i zaprezentowałem na swój sposób. A nie użyliśmy ich w ubiegłym roku, bo Daron miał konkretny utwór o tytule „Protect The Land”, który dotyczył sprawy Górskiego Karabachu. Ten tekst idealnie pasował do tego, co próbowaliśmy przekazać, dlatego wzięliśmy go na warsztat.

Serj Tankian zapowiedział jakiś czas temu, że będzie miał jeszcze jedną EPkę i być może wróci z całym albumem w klimacie rockowym. Z kolei Daron Malakian zapowiadał jakiś czas temu, że w przygotowaniu jest trzeci album Scars On Broadway.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)