Scott Ian o kondycji heavy metalu: Zawsze będą dzieciaki, które będą szukały alternatywy

i

Autor: screen: https://youtu.be/_t8sRE2pcxU

Scott Ian o kondycji heavy metalu: Zawsze będą dzieciaki, które będą szukały alternatywy

2021-01-08 13:33

Mówi się, że muzyka gitarowa jest obecnie w odwrocie i wypiera ją rock oraz rap. Scott Ian twierdzi jednak inaczej i widzi przyszłość dla muzyki heavy metalowej, podkreślając, że nie wybiera się na emeryturę.

Mówi się, że czasy muzyki rockowej minęły i ciężko będzie rockowi czy metalowi, wrócić na poziom popularności z lat 80-tych. Scott Ian z Anthrax ma inne zdanie a ten temat i uważa, że muzyka gitarowa wcale nie ma się tak źle jak mówią. Według artysty, wszystko dobrze funkcjonuje, a zapotrzebowanie na tego typu gatunek jest cały czas.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Scott Ian o kondycji heavy metalu: Zawsze będą dzieciaki, które będą szukały alternatywy

W wywiadzie dla 'The Fred Minnick Show', Scott Ian został zapytany o kondycję muzyki metalowej i stwierdził, że wcale nie jest tak źle z muzyką gitarową jak się twierdzi. Jak powiedział Ian:

Myślę, że heavy metal ma się świetnie. Nigdy nie miał się lepiej. Dziś nie można oceniać wszystkiego na podstawie sprzedanych płyt, bo rynek nie wygląda, jak kiedyś. Dane ze streamingu dla heavy metalu nie są tak dobre, jak dla popu czy rapu, ale jeśli chodzi o sprzedaż biletów… Wciąż mogę to robić i z tego żyć nawet lepiej niż w latach 80.

Oceniając na podstawie mojego zespołu, sprawy mają się bardzo dobrze. Dla mnie to dobry barometr tego, jak ogólnie ma się rock i heavy metal. Przez ostatnie 10 lat pojawiło się wiele metalowych zespołów i wciąż masz takich dziadków, jak my, Megadeth czy Metallica.

Zawsze będą dzieciaki, które będą szukały alternatywy dla tego, co jest w telewizji czy w radiu, a jest nią właśnie hard rock i heavy metal. Nie sądzę, by gitarowe zespoły kiedykolwiek zniknęły.

Jak zmieniał się Ozzy Osbourne? (GALERIA)

Anthrax w 2021 świętuje 40-lecie istnienia i obecnie pracuje nad nową płytą. Czy grupa szykuje jakąś specjalną trasę? Tego nie wiadomo, ponieważ przez pandemię koronwirusa wszystko zostało wstrzymane.