Miodowe lata -czy pamiętasz kultowy serial? QUIZ!

i

Autor: AKPA QUIZ z serialu "Miodowe Lata"

quizy

Quiz z serialu "Miodowe Lata". To produkcja, którą widzowie wciąż uwielbiają!

2024-06-27 15:10

"Miodowe Lata" to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych polskich seriali. Produkcja, przedstawiająca zabawne losy dwóch małżeństw, Krawczyków i Norków, oraz ich rodziny i sąsiadów biła rekordy popularności. Choć od zakończenia emisji serialu minęło już prawie dwadzieścia lat, to wciąż ma on grono wiernych fanów. Czy jesteś jedną lub jednym z nich? Sprawdź się w naszym quizie!

Polski serial Miodowe Lata emitowany był na antenie telewizji Polsat. Produkcja powstała na kanwie amerykańskiego sitcomu The Honeymooners. Pierwszy odcinek serii miał swoją premierę dokładnie 13 października 1998 roku - serial od razu wzbudził wielką sympatię odbiorców. Przezabawne losy dwóch małżeństw: Karola i Aliny Krawczyków i Tadeusza i Danuty Norków okazały się być strzałem w dziesiątkę. Wspaniały humor, prosta, pospolita codzienność, wiele odniesień do czasów transformacji oraz gagi i cytaty, które przeszły już do historii. Wszystkie te czynniki złożyły się na ogromny sukces produkcji. W role głównych bohaterów Miodowych Lat wcielali się Cezary Żak, Agnieszka Pilaszewska, Artur Barciś, Danuta Norek, Katarzyna Żak, Marta Lipińska, Marek Barbasiewicz i Waldemar Obłoza. Odcinki nagrywane były w Teatrze Żydowskim w Warszawie, przy udziale publiczności, na obrotowej scenie, dzięki której możliwa była szybka zmiana scenografii pomiędzy scenami. Łącznie powstało 131 odcinków Miodowych Lat (126 podstawowych i 5 specjalnych).

Miodowe lata. Zobacz, jak zmienili się aktorzy hitowego serialu!

Fenomen "Miodowych Lat" - sprawdź się w quizie o serialu!

Choć emisja serialu została zakończona prawie dwadzieścia lat temu, to wciąż cieszy się on niesłabnącą popularnością, a przygody i kolejne pomysły na biznes Tadzia i Norka oglądane są przez kolejna pokolenia fanów. Można więc stwierdzić, że Miodowe Lata to prawdziwy popkulturowy fenomen. Jak dobrze znasz szczegóły Miodowych Lat?

Sprawdź się w naszym quizie:

Jak dobrze znasz serial "Miodowe Lata"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Tramwajem o jakim numerze jeździł Karol Krawczyk?
Polska w dużych dawkach, czyli ROJST Millenium. SZKUTA MÓWI