Tyle co nic

i

Autor: Materiały prasowe

RODZIME PRODUKCJE

Powstał film o rolnikach. "Tyle co nic" namiesza w polskich kinach?

2024-02-26 12:46

"Tyle co nic" to dramat połączony z kryminałem o polskich rolnikach, który już za chwilę wejdzie do kin w całej Polsce. Patrząc na napiętą sytuację i protesty za oknem, dystrybutor wstrzelił się z premierą perfekcyjnie. Na festiwalu w Gdyni tytuł odebrano pozytywnie, a jak przyjmie go reszta widzów? Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje oraz zwiastun.

"Tyle co nic" to trzymający w napięciu dramat społeczny osadzony w realiach współczesnej polskiej wsi. Produkcja jeszcze we wrześniu była pokazywana na festiwalu, gdzie zebrała wysokie noty. Szczególnie wyróżniono reżysera Grzegorza Dębowskiego za najlepszy scenariusz i debiut reżyserski. Równie dobrze oceniono też aktorów na pierwszym i drugim planie - grającego główną rolę Artura Paczesnego oraz Agnieszkę Kwietniewską. Warto również podkreślić, że samego twórcę nominowano do polskich Orłów 2024. O czym w takim razie jest zmierzający do ogólnej dystrybucji film i czego się po nim spodziewać?

Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #23

"Tyle co nic". O czym jest film?

Jarek (w tej roli Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i wspólnie z grupą rolników organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie jednak, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość. W tle pojawią się zwłoki, podejrzenie morderstwa oraz śledztwo na własną rękę. Czy film wywoła burzę i namiesza w kinach? Przekonamy się już za chwilę. Ostatnio o polskich rolnikach jest bardzo głośno, więc szansa, że tytuł zgromadzi pokaźną widownie jest całkiem spora.

Premiera filmu "Tyle co nic" już 8 marca 2024. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym zwiastunem.

Listen on Spreaker. Źródło: Powstał film o rolnikach. "Tyle co nic" namiesza w polskich kinach?