Pewex

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

quizy

Pamiętasz Pewexy? Rozwiąż quiz o tym, co kupowano w czasach PRL-u

2024-05-11 20:16

Druga połowa lat osiemdziesiątych to czas gdy witryny sklepów z charakterystycznym logo były oknem na świat tego "zgniłego Zachodu", który w swej zgniliźnie jakoś miał wszystkie towary, o których marzyliśmy albo nasi rodzice. Do Pewexu chodziło się czasem by coś kupić (to znacznie rzadziej), a czasem by po prostu pomarzyć. Obok nich wyrosły mity i swego rodzaju kultura. Jak dobrze ją pamiętasz?

Jak dobrze pamiętasz sklepy Pewex?

Pewexy w czasach PRL-u to jedne z nielicznych sklepów z dobrami luksusowymi na rodzimym rynku. To właśnie zakupy w tej sieci wywoływały mnóstwo emocji u kupujących. Zachodnie towary były dostępne wyłącznie dla osób majętnych albo tych, którzy ciułali miesiącami. W dzisiejszych czasach przypominamy sobie Pewexy z dużym sentymentem i próbujemy zrozumieć ich fenomen na tle obecnego wolnorynkowego świata. Ile pamiętacie na temat Pewexów? Sprawdźcie się w naszym quizie!

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze pamiętasz czasy PRL-u? QUIZ 

Po co chodziliśmy do Pewexu? QUIZ dla wszystkich, którzy pamiętają słynne sklepy PRL-u

Pytanie 1 z 10
Telewizory i magnetowidy tej firmy miał ponoć reklamować sam Lech Wałęsa. W TV leciała także dowcipna reklama z Krzyżakami. Co to za marka?
krzyżacy
Jan Ciszewski cierpiał na poważną chorobę. Historia z Koprem
Listen on Spreaker.