Nowa płyta Kultu już niedługo? Kazik: mamy ze 30 numerów

i

Autor: foto: Dominik Pajewski

Nowa płyta Kultu już niedługo? Kazik: mamy ze 30 numerów

2021-01-18 12:39

Kazik i zespół Kult byli na ustach wszystkich w 2020 roku i wygląda na to, że 2021 rok również będzie należał do zespołu. Trwają prace nad nowym albumem, a jak twierdzi wokalista, gotowych jest 30 numerów.

W 2020 roku wszyscy mówili o solowym albumie Kazika - 'Zaraza', a na koniec roku, szerokim echem odbiła się płyta koncertowa Kultu, która była tez obiektem dyskusji, która w głupi sposób rozpoczął wokalista Bayer Full. Wygląda na to, że 2021 rok również będzie należał do grupy Kazika Staszewskiego. Zespół pracuje nad nowym albumem i jak twierdzi wokalista, sporo materiału jest już napisane.

Co tam w środku gra? - Kult

Kazik o nowej płycie Kultu: Mamy ze 30 numerów

W Kulcie zaszły zmiany personalne i wygląda na to, że wyszło to dobrze dla zespołu, ponieważ trwają prace nad nowym wydawnictwem. Jak widać praca wre, ponieważ grupa ma napisane 30 nowych numerów! Jak powiedział Kazik Staszewski w wywiadzie dla 'Teraz Rocka', który przeprowadził Jordan Babula:

Mamy takie cykle dwutygodniowe – tydzień przerwy, tydzień komponowania i nagrywania czegoś na kształt porządnej demówki. Analogicznie to wygląda jak przy „Zarazie”: od poniedziałku do środy komponujemy – albo ktoś przynosi jakieś pomysły, albo jest to zespołowe jamowanie, do którego w końcu wróciliśmy.

A potem w czwartek Tomek Goehs nagrywa perkusję, dogrywamy do niej inne partie, a ja do tego potem śpiewam. To znaczy, jest to nagrywanie w formie, jak rzekłem, demówki, ale dzięki temu widzimy od razu, co się nadaje, a co nie. Na razie mamy chyba zrobionych ze trzydzieści numerów, choć nie ma do nich konkretnych słów. (…)

Do końca stycznia powinniśmy mieć czterdzieści do czterdziestu pięciu. Nie znaczy to, że wszystkie są fajne. Trochę w tym muzyki średnich lotów, ale parę fajnych pomysłów powstało. I to jest taki Kult… Nie zmieniamy stylistyki, bo to by było, jak wymagać od starego niedźwiedzia, żeby się zającem stał, ale zmiana charakteru muzyki jest – dla mnie przynajmniej – bardzo wyraźna. To idzie w kierunku: nowe kanały starą łodzią. Albo stare kanały nową.

Jak się okazuje, Kazik chce wyselekcjonować najlepsze numery. Jak powiedział wokalista:

W lutym na pewno nie będziemy już kontynuować sesji kompozytorskich. I chciałbym z tych czterdziestu numerów wykroić dziesięć. Bo znowu dziś padł pomysł, żebyśmy nagrali wszystkie, a potem wybrali najlepsze. A ktoś mówi, że zawsze tak było, że nagrywaliśmy wszystkie, w efekcie tego trzy ostatnie płyty Kultu były mocno przegadane. Chodzi więc o to, żeby tym razem wyciągnąć esencję, żeby ta nowa płyta była krótka i treściwa.

Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać i liczyć, że następca płyty 'Wstyd' pojawi się jeszcze w 2021 roku.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?