Michał Figurski gościem w “Mellinie” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Michał Figurski w "Mellinie" Eski ROCK!

Michał Figurski gościem w “Mellinie” w Esce ROCK!

2024-02-09 9:14

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu był Michał Figurski - dziennikarz muzyczny, radiowiec, prezenter, producent radiowo-telewizyjny! O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym?

Gościem najnowszego odcinka “Melliny” był Michał Figurski, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy muzycznych i radiowych! Już od czasów szkolnych bliskie mu było ciężkie brzmienie, które sam tworzył w ramach kapeli D.U.S.W. (Dzielnicowy Urząd Spraw Wewnętrznych). Poliglota, świetnie znający język angielski, ale także francuski - pracował jako tłumacz dla dystrybutora filmowego Filmnet i Canal+ oraz lektor języka angielskiego i tłumacz symultaniczny dla Ministerstwa Obrony Narodowej.W 1993 roku zaczął prowadzić audycję “Chóśtafka” w Rozgłośni Harcerskiej, współpracował także z klubem Stodoła. Przez lata Figurski związany był z największymi polskimi rozgłośniami radiowymi, jak Radio ZET, RMF FM, Radio Kolor, w latach 2008-2012 był także jednym z głosów Eski ROCK. Michał Figurski działał również jako prezenter telewizyjnym chociażby w TVP1. W 2015 roku kariera dziennikarza na chwilę zatrzymała się, gdy doznał on wylewu, do pracy powrócił trzy lata później do współtworzonego przez siebie Antyradia, z którym współpracuje do dziś. W 2023 roku na rynku ukazała się autobiografia Michał Figurskiego, “Najsłodszy. Autobiografia pisana kciukiem”.

Mellina: Michał Figurski znów w Esce Rock - nie żyję przeszłością

Michał Figurski w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” u Marcina Mellera dziennikarz, związany dawniej z Eską Rock, wspomina te czasy, kiedy o jego odejściu z rozgłośni było głośno. Figurski opowiada też o problemach zdrowotnych i o tym, jak tytaniczną wykonał pracę, żeby wrócić do zdrowia, czego dowodem jest książka "Najsłodszy", która bywa wręcz nazywana “biblią cukrzyka”. Figurski przyznaje, że lekceważył chorobę - dlaczego wypierał fakt, że jest cukrzykiem? O tym opowie w rozmowie z Marcinem Mellerem. Będzie też o pracy przy filmach dla dorosłych, rosyjskich korzeniach i stosunku do wojny w Ukrainie.

Ja w ogóle nie żyję przeszłością. To zresztą w moim przypadku byłoby idiotyczne, bo hamulcowego bym sobie sam zakładał. Ja postanowiłem po udarze odciąć wszelkie balasty.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.