Prof. Aleksandra Przegalińska gościnią “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe

Prof. Aleksandra Przegalińska gościnią “Melliny” w Esce ROCK!

2024-02-02 8:48

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościnią epizodu była prof. Aleksandra Przegalińska - filozofka, futurolożka, doktor habilitowana nauk społecznych, publicystka. O czym opowiedziała w rozmowie z prowadzącym?

Gościnią najnowszego odcinka “Melliny” była prof. Aleksandra Przegalińska - polska filozofka, znawczyni futurologii, ekspertka od tematu sztucznej inteligencji, doktor habilitowana nauk społecznych, wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie pełni funkcję prorektor ds. współpracy z zagranicą oraz na na Massachusetts Institute of Technology. Bardzo dobrze znana z mediów, gdzie często komentuje i mówi o temacie sztucznej inteligencji, prowadziła także audycję “Coś osobliwego” w newonce.radio.

Mellina: Jakie zawody czeka śmierć? Prof. Przegalińska o sztucznej inteligencji

Aleksandra Przegalińska w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” u Marcina Mellera prof. Aleksandra Przegalińska mówi, czy w najbliższym czasie czeka nas koniec świata i czy sztuczna inteligencja wyrzuci nas z pracy. W programie także o faktach i mitach związanych z ChatGPT, o przyszłości nauki i związanych z nią możliwych scenariuszach. Przede wszystkim gościni, która jest polską naukowczynią pracującą na Harvardzie, rzeczowo opowie o sztucznej inteligencji, która dziś tak bardzo zajmuje myśli wielu z nas.

Coś mi podpowiada, że za 5 lat sposób naszego pracowania bardzo się zmieni. Będą modele, które będą pomagały w pracy. Będą turbulencje. Część ludzi straci pracę, nie mam co do tego wątpliwości. U części ludzi bardzo zmieni się ich praca i będą to odczuwali. Natomiast po drugiej stronie nie będzie tej odpowiedzi, która padła w "Blade Runnerze".

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.