Prof. Marcin Matczak gościem “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Marcin Matczak w "Mellinie" Eski ROCK!

Prof. Marcin Matczak gościem “Melliny” w Esce ROCK!

2024-01-26 9:18

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu był prof. Marcin Matczak - prawnik, radca prawny, wykładowca akademicki, publicysta, komentator i ekspert ds. konstytucyjnych, prywatnie tata Maty - jednego z najpopularniejszych polskich raperów. O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym?

Gościem najnowszego odcinka “Melliny” był prof. Marcin Matczak. Prawnik, radca prawny, wykładowca akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uczy prawa i filozofii, autor książek, dobrze znany ze stałej obecności w polskiej przestrzeni publicznej, gdzie przede wszystkim zajmuje się komentowaniem rodzimej sceny politycznej, szczególnie ze strony prawa konstytucyjnego. Pan Profesor zyskał także bardzo dużą rozpoznawalność jako “tata Maty”- prywatnie jest on ojcem jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich raperów. Marcin Matczak prowadzi bloga (marcinmatczak.pl) i kanał na YouTubie (Profesor Matczak), gdzie prezentuje serię miniwykładów na temat prawa, państwa, życia i filozofii. Profesor Matczak publikuje także w prasie i mediach społecznościowych, takich jak Facebook (Marcin Matczak), Twitter (@wsamraz) czy Instagram (marcin.matczak). W ciągu ostatnich lat wydał także książki, jak: “Jak wychować rapera. Bezradnik”, “Tajne państwo z kartonu. Rozważania o Polsce, bezprawiu i niesprawiedliwości” i ubiegłoroczną “Kraj, w którym umrę”.

Mellina: Matczak tłumaczy, raz na zawsze, co miał na myśli ws. kultury zapierd****

Marcin Matczak w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” u Marcina Mellera Profesor Matczak mówi, co miał na myśli w temacie tzw. “kultury zapierd****”. Gość był także pytany przez prowadzącego o podziały w polskiej polityce. Pan Profesor zdradził też, czy według niego da się Polaków zjednoczyć w imię pozytywnych wartości a nie tylko przeciw czemuś.

Żeby zdelegalizować partię polityczną to musi być hardcore. [...] Ja po prostu chce obniżyć poziom strachu i agresji w społeczeństwie, żeby populistom było trudniej a nie łatwiej - tłumaczył swoje poglądy.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.