Kuba Błaszczykowski i Jan Dybus w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Kuba Błaszczykowski w "Mellinie" w Esce ROCK!

Kuba Błaszczykowski w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2024-03-01 8:56

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu był jeden z najsłynniejszych współczesnych polskich piłkarzy Kuba Błaszczykowski. Pojawi się także reżyser i scenarzysta, który stanął za kamerą dokumentu o sportowcu, Jan Dybus.

Nadchodzący odcinek “Melliny” był szczególny, a to dlatego, że po raz pierwszy w historii talk show w pewnym momencie na kanapie zasiadło dwóch gości - Kuba Błaszczykowski i Jan Dybus!

Kuba Błaszczykowski to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych współczesnych polskich piłkarzy. Karierę w sporcie rozpoczął już jako mały chłopiec, w 2005 roku za to podpisał pięcioletni kontrakt z Wisłą Kraków. Dość szybko został zauważony i zaczął otrzymywać propozycje zagranicznych transferów, do tego doszło w sezonie 2006/2007, kiedy to Błaszczykowski dołączył do Borussii Dortmund. Jako członek tego klubu piłkarz został dwukrotnym zdobywcą mistrzostw Niemiec, a także Pucharu Niemiec i Superpucharu Niemiec oraz finalistą Ligi Mistrzów UEFA. W 2006 roku został reprezentantem Polski w piłce nożnej, w latach 2010-2014 pełnił rolę kapitana drużyny narodowej. W 2015 roku Kuba Błaszczykowski został zawodnikiem włoskiej Fiorentiny, a w 2016 roku niemieckiego VfL Wolfsburg, w 2019 roku zaś powrócił do Wisły Kraków. 20 lipca 2023 roku Błaszczykowski poinformował o podjęciu decyzji o zakończeniu kariery piłkarskiej. Piłkarz za „wybitne osiągnięcia sportowe, za działalność społeczną i charytatywną oraz upowszechnianie i rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży” został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Za działalność społeczną wyróżniono go ponadto Orderem Uśmiechu, Medalem Świętego Brata Alberta i Odznaką „Honoris Gratia”. 23 lutego 2024 roku na platformie Amazon Prime zadebiutował film dokumentalny “Kuba”, opowiadający o życiu i karierze piłkarza.

Za kamerą produkcji stanął reżyser i scenarzysta Jan Dybus, związany z firmą producencką Papaya Records. Filmowiec zadebiutował na polskim rynku jako współtwórca serialu “Wilk”.

Mellina - Błaszczykowski o Bońku: czułem, że ten szacunek nie do końca jest

Kuba Błaszczykowski w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” Marcin Meller pytał byłego piłkarza reprezentacji o relacje z Robertem Lewandowskim, życiu po zawodowym sporcie i czy jest bogaty. Tak, Kuba mógłby nic nie robić do końca życia... Błaszczykowski przyznał, że był trudnym dzieckiem a w szkole nie szło mu za dobrze. Błaszczykowski był też pytany przez prowadzącego o rodzinną tragedię i o to, jak opowiedział o niej swoim dzieciom. Odniósł się też do faktu, że w filmie "Kuba" nie wystąpił Zbigniew Boniek.

Byłem tak przekonany wewnętrznie, że będę grać w piłkę, że jak dostawałem słabsze oceny, to często słyszałem, Błaszczykowski, Błaszczykowski co z ciebie będzie? A ja mówiłem, że będę piłkarzem. I dodawałem taką, nie do końca dobrą rzecz, szkoła ci pieniędzy nie da.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.