Izabela Trojanowska w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Izabela Trojanowska w "Mellinie" Eski Rock!

Izabela Trojanowska w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2024-02-23 9:40

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościnią epizodu była Izabela Trojanowska - polska aktorka, wokalistka, kompozytorka oraz projektantka mody. Co zdradziła w rozmowie z prowadzącym?

Gościnią najnowszego odcinka “Melliny” była Izabela Trojanowska! Na polskiej scenie muzycznej obecna od lat 70., kiedy to zaczęła brać udział - z dużym powodzeniem - w licznych konkursach, przeglądach i festiwalach. Już w 1971 roku została laureatką nagrody za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kolejnych latach podjęła się nauki w Studium Wokalno-Aktorskim Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i tam też stawiała swoje pierwsze kroki jako aktorka. W polskiej telewizji zadebiutowała w 1979 roku rolą w serialu “Strachy”, a już rok później nastąpił przełom w jej ścieżce muzycznej, kiedy to rozpoczęła współpracę z Budką Suflera. W 1981 roku ukazał się debiutancki album Izabeli Trojanowskiej, zatytułowany po prostu “Iza” i to z niego właśnie pochodzi przebój “Wszystko czego dziś chcę”. W kolejnym roku wraz z Tadeuszem Nalepą nagrała płytę “Pożegnalny Cyrk”, jednak jego tematyka spowodowała, że artystka spotkała się z ostracyzmem na polskim rynku, w związku z czym zdecydowała się wyjechać do m.in. do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Do Polski wróciła w latach 90., kiedy to wydała kolejne albumu, a w 1997 roku zaczęła grać w serialu “Klan”. Najnowszy album Izabeli Trojanowskiej to “Na skos” z 2016 roku. Teraz po latach artystka powraca z nową kompozycją, zatytułowaną “Niebo nad Warszawą”, która miała premierę 16 lutego.

Izabela Trojanowska - Festiwal Piosenki Radzieckiej był jak szansa na sukces | Mellina

Izabela Trojanowska w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” u Marcina Mellera Izabela Trojanowska opowiada jak była inwigilowana przez SB, ujawnia za co została zbesztana i wyrzucona ze szkoły. Artystka wspomina też występ w telewizyjnym show lat 70. - “Studio Dwa”. W tym samym programie brała udział również Kora. Izabela Trojanowska opowiada też o swoim życiu w Niemczech i zdradza, dlaczego przestała rozdawać autografy w obecności córki.

Brałyśmy udział w Giełdzie Piosenki w Studio Dwa i piosenka, która wygrała jechała do Opola. Moja wygrała “Tyle samo prawd ile kłamstw”. Nie pamiętam co Kora śpiewała ale śpiewała genialnie.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.