Kler 2 - powstanie kontynuacja? Wojciech Smarzowski odpowiada wprost

2018-10-03 12:56
Kler 2 - powstanie kontynuacja? Wojciech Smarzowski odpowiada wprost
Autor: Kler 2 - powstanie kontynuacja? Wojciech Smarzowski odpowiada wprost/screen: youtube.com/user/KinoSwiatPL

Kler pobił wszystkie możliwe rekordy i śmiało można powiedzieć, że jest to artystyczny oraz finansowy sukces. W niedawno udzielonym wywiadzie, Wojciech Smarzowski wypowiedział się na temat kontynuacji filmu.

Kler to absolutny hit, który bije wszelkie rekordy popularności w Polsce. Mocny film Wojciecha Smarzowskiego to obecnie numer jeden, który wywołał dyskusję w kraju.


KSW 45 - gdzie oglądać? TRANSMISJA


W odpowiedzi na tematy poruszane w filmie, Episkopat Polski zapowiedział stworzenie dokumentu o wykorzystywaniu seksualnym przez duchownych. W rozmowie, która odbyła się w radiu TOK FM, Smarzowski przyznał, że reakcja Episkopatu podsunęła mu pomysł na drugą część Kleru:

Kiedy usłyszałem o tej komisji, od razu pomyślałem, jak zaczynałby się 'Kler 2'. Arcybiskup Mordowicz, grany przez Janusza Gajosa, wysyła kilku księży pod dowództwem księdza Teodora, w tej roli Stanisław Brejdygant. Na specjalnej komisji ogłaszają radosną nowinę, że powstanie dokument, wewnętrzny wprawdzie, a Kościół zostanie oczyszczony i naprawiony. Ale równolegle abp. Mordowicz wysyła takiego księdza-petardę, w tej roli Jacek Beler, który jeździ od kurii do kurii i niszczy archiwa kościelne.

Czy reakcja Smarzowskiego faktycznie będzie niosła za sobą kontynuację filmu? Ciężko powiedzieć, tym bardziej, że reżyser jest znany z tego, że nie tworzy kontynuacji swoich produkcji.


Córka Hylińskiej w The Voice of Poland, doprowadziła jury do łez [VIDEO]