Jak dobrze znasz film Grinch. Świąt nie będzie? Rozwiąż quiz

i

Autor: Screen z YouTube/Universal Pictures Quiz z filmu "Grinch. Świąt nie będzie"

QUIZ

Jak dobrze znasz film "Grinch. Świąt nie będzie"? Rozwiąż quiz

2023-12-22 15:36

Czas na kolejny świąteczny klasyk! "Grinch. Świąt nie będzie" to film, bez którego wielu zupełnie nie wyobraża sobie czasu świąt Bożego Narodzenia. Choć niektórzy swoje podejście do tego momentu w roku tłumaczą, powołując się na postawę Grincha, to jego historia wcale nie była taka prosta! Jak dobrze ją znasz? Sprawdź się w quizie!

W 2000 roku miała miejsce premiera filmu, który na zawsze zmienił historię świątecznej kinematografii. W listopadzie ponad dwadzieścia lat temu do kin na całym świecie trafiła historia, oparta na książce dla dzieci z 1957 roku, autorstwa Dr. Seussa. Grinch. Świąt nie będzie przedstawia historię tytułowego zielonego stworka, który z całego serca nienawidzi świąt i robi wszystko, by zepsuć ten czas w roku mieszkańcom okolicznego miasteczka. W rolę główną w produkcji brawurowo wcielił się Jim Carrey, a na ekranie partnerowali i partnerowały mu m.in. Taylor Momsen, Christine Baranski, Jeffery Tambor czy Bill Irwin. Film początkowo uzyskał dość mieszane recenzje od krytyków, szybko jednak zaczął cieszyć się ogromną popularnością, aż w końcu zyskał status kultowego. Grinch. Świąt nie będzie to szósty najbardziej dochodowy film z 2000 roku, uznaje się go też za drugą, oczywiście po Kevinie samym w domu, najpopularniejszą świąteczną produkcję wszech czasów.

Najlepsze rockowe świąteczne piosenki!

Quiz z filmu "Grinch. Świąt nie będzie"

Dziś Grinch to już film legenda, zupełny klasyk, do którego wielu chętnie wraca w czasie świąt, główny bohater zaś stał się postacią kultową we współczesnej popkulturze. Jak dobrze znasz film z 2000 roku? Sprawdź się w quizie!

Jak dobrze znasz film "Grinch. Świąt nie będzie"? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
Kto jest narratorem historii w oryginalnej wersji językowej?