Hurrocaine

i

Autor: Matriały prasowe

HURROCKAINE z nowym klipem i premierą albumu na streamach! Zobacz teledysk do 'Supernovej'

2021-02-16 12:27

Hurrockaine to zespół, którego nazwę coraz trudniej przeoczyć - na przekór pandemii, katowicki skład w ostatnim czasie bardzo dynamicznie rozwija skrzydła.

Oryginalne kompozycje, niebanalne teksty, charyzma sceniczna, a także nieskrywana pasja twórcza, która emanuje z młodych muzyków na każdym kroku sprawiają, że Hurrockaine stanowi prawdziwą perełkę wśród współczesnych, rockowych bandów.

Zeszłoroczni zwycięzcy eliminacji do Pol'and'Rock Festival, 11 grudnia 2020 wypuścili swoje pierwsze, pełnowymiarowe wydawnictwo – “Amantes Amentes”. Od 14 lutego 2021 oprócz wersji fizycznej, którą można nabyć m.in w sklepach sieci Empik, album dostępny jest w całości na serwisach streamingowych 

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Cyfrowej premierze „Amantes Amentes” towarzyszy premiera teledysku do utworu „Supernova”. Numer jest drugim po „Loterii” singlem promującym płytę - tym razem Hurrockaine zabierają nas w międzygalaktyczną podróż do wnętrza umysłu - sprawdźcie sami:

Amantes Amentes: Jaka jest ta płyta?

"Amantes Amentes" to 10 utworów o ludziach gorącogłowych, o ich odczuciach i obawach, tętniących emocjami. Jesteśmy tam też my, w całości, z naszym bagażem doświadczeń, uczuć i pragnień. I z naszą muzyką - uniwersalnym językiem porozumienia czterech charakterów. Tworzyliśmy materiał z Christianem, Marcinem i Patrykiem w atmosferze napędzającego nas wszystkich odczucia, że to właśnie TEN MOMENT, i właśnie TE UTWORY, które tak mocno się w nas kotłują chcemy pokazać światu. Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować proces nagraniowo - wydawniczy, i możemy wreszcie oddać nasze muzyczne dziecko w ręce słuchaczy - to jednocześnie ekscytujące i nieco magiczne doświadczenie. Włożyliśmy w te piosenki całe serducho - mamy nadzieję, że odbiorcy odnajdą w nich zarówno nas, jak i części samych siebie - mówi Paulina Magdalena Mazur.

Nagraniem, miksem i masteringiem krążka zajął się Tomasz 'ZED' Zalewski, znany m.in z długoletniej współpracy z grupą COMA. Członkowie Hurrockaine są zgodni, że współpraca nagraniowa z ZED'em to ogromnie satysfakcjonujący proces:

"Z Tomkiem pracujemy właściwie od samego początku, od kiedy zaczęliśmy nagrywać jako Hurrockaine - za każdym razem odkrywamy wspólnie nowe rozwiązania brzmieniowe, zawsze świetnie się dogadywaliśmy i uzupełnialiśmy. W przypadku "Amantes Amentes" nie było inaczej - mówi basista, Christian Książek.

HURROCKAINE : TRACKLISTA - „AMANTES AMENTES”

  1. Amantes Amentes
  2. Loteria
  3. Pryzmat
  4. Supernova
  5. Z Kim Pożegnasz Się?
  6. Kalumet
  7.  Kawa na Ławę
  8. Ręce
  9. Narkotyp
  10. Kamuflaże