Hipis z Łydki Grubasa wymienia prawa kobiet

i

Autor: Materiały prasowe

Hipis z Łydki Grubasa wymienia prawa kobiet. Premierowy singiel w sieci [WIDEO]

2021-02-01 7:18

Zupełnie spontanicznie, wokalista zespołu Łydka Grubasa, czyli Bartosz „Hipis” Krusznicki, opublikował dzisiaj utwór i teledysk. Ma on tytuł „Masz Wybór” i odnosi się do kwestii współczesnych praw piękniejszej części ludzkości. Tradycyjnie dla Łydki, możemy spodziewać się przewrotnego przesłania.

Werdykt Trybunału Konstytucyjnego i związane z tym kontrowersje od dłuższego czasu rozpalają emocje społeczne. Jednak, jak podkreśla wokalista, utwór prezentuje odmienny aspekt:

Ta piosenka to ukłon w stronę Panów Autorytetów od Kobiet, którymi ostatnio obficie obrodziło – mówi Hipis. - W przestrzeni Publicznej objawiło się mnóstwo ekspertów wiedzących dokładnie, jaka powinna być „prawdziwa kobieta”, jak zachowuje się „prawdziwa Polka” i co to znaczy „być normalną”. Będąc pod wrażeniem tych dogłębnych analiz, ulał mi się tekst podkreślający mnogość swobodnych wyborów, których każda Kobieta może dokonywać każdego dnia”.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

W teledysku, którego realizacją zajęła się firma Video Brothers, zetkniemy się z wieloma wcieleniami Bartosza:

„W klipie wcielam się w klasycznych herosów narodowej męskości. Nie wszyscy bohaterowie noszą płaszcze, ale Ci, którzy do ostatka, do ostatniej piędzi betonu bronią swojego terytorium, zostali ukazani – mam nadzieję – dostatecznie ikonicznie. Teledysk, tak samo jak piosenka, powstał na wariackich papierach. O świcie był pomysł, rano znalazł się operator z kamerą, po południu byłem w Stolicy nagrywać, wieczorem wróciłem do domu. Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tak spontanicznej akcji”.

Utwór został wykonany w całości przez Hipisa i powstał w domowym studio. Miksem i masteringiem zajęli się realizatorzy Hertz Studio.

Jest krótko, zwięźle i na temat. Wszystkie głosy, klaskanie, rapsy i bas nagrałem sam, w ostatniej chwili mój Ojciec, Aleksander, dograł saksofon, bo jest profesjonalnym dęciakiem. Był to chwilowy przypływ weny, do oglądania i słuchania którego gorąco zachęcam. Na niektóre tematy, milczeć dla świętego spokoju, po prostu nie wypada.

Posłuchajcie, obejrzyjcie i oceńcie – jak Hipis z Łydki radzi sobie solo..?

Bernie Sanders - MEMY