Festiwalowi Glastonbury grozi bankructwo? Wszystko przez pandemię koronawirusa

i

Autor: freeimages.com/Marcus Österberg

Festiwalowi Glastonbury grozi bankructwo? Wszystko przez pandemię koronawirusa

2021-01-28 9:46

Pandemia koronawirusa zmiotła z powierzchni ziemi całą branżę eventową i koncertową, a nawet tak duże imprezy jak Glastonbury, muszą zastanawiać się nad swoją przyszłością.

Pandemia koronawirusa daje się we znaki wszystkim i wygląda na to, że nawet najwięksi mają problem z utrzymaniem się na odpowiednim poziomie. Niedawno dowiedzieliśmy się, że druga z rzędu edycja Glastonbury nie odbędzie się, co może oznaczać bankructwo dla imprezy!

Co tam w środku gra? - The Cure

Glastonbury zbankrutuje? Wszystko przez pandemię koronawirusa

Czy pandemia aż tak dała się we znaki organizatorom Glastonbury, że grozi im bankructwo? Do tych rewelacji odniosła się współorganizatorka imprezy, Emily Eavis, która w  rozmowie z 'The Guardian' powiedziała:

Mielibyśmy kłopoty, gdybyśmy postawili wszystko na jedną kartę i próbowali zorganizować imprezę, a następnie anulowali ją w okolicach marca. Do tego czasu wydalibyśmy dużo pieniędzy, których zwyczajnie byśmy nie odzyskali.

Czy to oznacza, że inni organizatorzy powinni wziąć przykład z Glastonbury i odwołać swoje wydarzenia? Trudno przewidzieć, tym bardziej, że jest szansa, by niektóre kraje były jak Nowa Zelandia, gdzie normalnie odbywają się imprezy plenerowe. Wszystko zależne jest od ilości zachorowań.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)