Ellen Page żegna się z Umbrella Academy. Zostaje Elliot Page! Netflix już zmienił nazwisko

2020-12-02 11:26 mm
Elliot Page (dawniej Ellen Page) w Umbrella Academy
Autor: Wiese/FaceToFace/REPORTER

Dzień po tym, jak Ellen Page zdecydowała się na coming out ogłaszając, że jest osobą transpłciową i od teraz nazywa się Elliot Page, stacja Netflix poinformowała, że zmieni nazwisko gwiazdy w kolejnych odcinkach serialu Umbrella Academy. Czy coming out wpłynie na postać graną dotąd przez Ellen?

1 grudnia świat kina i seriali pożegnał Ellen Page, gwiazdę X-Mena, Juno i popularnego serialu Umbrella Academy. Ale gwiazda w żadnym wypadku nie znika z ekranu - będzie jedynie występować pod nowym nazwiskiem. 

We wtorkowy wieczór świat obiegła informacja, że Ellen Page to teraz Elliot Page. Aktor dokonał coming outu ogłaszając, że jest osobą transpłciową, prosząc jednocześnie, aby od teraz używać w odniesieniu do niego zaimków "on"/"oni".

Netflix zmienia nazwisko aktora

Wraz z informacją o coming oucie Elliota, przez sieć przewinęła się seria komentarzy fanów. Nie brakowało wśród nich obaw o dalszy udział gwiazdy w produkcji Umbrella Academy. Czy Elliot Page zostanie w ekipie aktorskiej? Jak coming out wpłynie na rolę graną dotąd przez kobietę, Ellen Page?

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 27.11.2020

Na szczęście Netflix szybko rozwiał wszelkie wątpliwości błyskawicznie dokonał zmiany na oficjalnej liście gwiazd serialu Umbrella Academy.

Dla uszanowania decyzji aktora, nazwisko Elle Page zostało zastąpione przez "Elliot Page". Producenci nie przewidują żadnych innych zmian dotyczących postaci Vanyi Hargreeves, a zmiana nazwiska aktora w spisie występujących w serialu gwiazd widoczna jest już na stronie serwisu.

Elliot Page na stronie Netflix Umbrella Academy
Autor: netflix.com

Ogłaszając swój coming out Elliot Page napisał:

Jestem szczęśliwy, że to piszę. Że dotarłem do tego momentu w moim życiu. Czuję ogromną wdzięczność wobec niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży. Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłe jest dla mnie to, że w końcu mogę kochać się takim, jaki jestem, na tyle, aby podążać za prawdziwym sobą

Oświadczenie aktora zostało przyjęte entuzjastycznie nie tylko przez jego fanów, ale także przez wiele innych gwiazd, na co dzień wspierających społeczność LGBTQ. Swoje wsparcie dla Elliota Page'a wyraziły publicznie m.in. Miley Cyrus oraz Kate Mara.

Elliot Page, dawniej Ellen Page
Autor: GEOFF ROBINS/AFP/East News