Dzień marihuany - co znaczy 420? Wyjaśniamy zagadkę

i

Autor: fot./screen/youtube.com/Stay See Co znaczy 420?

Dzień marihuany - co znaczy 420? Wyjaśniamy zagadkę

2020-04-20 12:08

Liczba 420 od dawna jest kojarzona z marihuaną i jej palaczami. Co oznacza? Na EskaROCK wyjaśniamy to w dzień marihuany.

Dzień marihuany obchodzony jest 20 kwietnia. Data jest nieprzypadkowa. Jej zapis (w krajach anglosaskich) to 4.20, a jeszcze prościej - 420. Ta liczba jest kojarzona z palaczami marihuany tak samo, jak 666 z satanistami. Co znaczy 420 i jakie jest ukryte znaczenie tej liczby?


Chłopak z Freestyler - Pamiętacie go? Wiemy, co się z nim stało!

Co znaczy 420? Historia tego liczbowego symbolu palaczy sięga 1971 roku. Wówczas, w kalifornijskim mieście San Rafael, grupka uczniów rozkochanych w "purpurowej mgiełce" spotykała się po szkole, by palić gandzię i szukać legendarnego poletka marihuany, o którym usłyszeli.

Ustaloną godziną ich spotkań była 16:20, czyli inaczej 4:20 po południu. Spotykali się zawsze przy pomniku Louisa Pasteura zwanego przez nich "Louie". O zebraniach informowali się hasłem "four-twenty, Louie", które później skrócili do samego "four-twenty" (420). Widocznie takich spotkań było dużo, bo wkrótce hasło rozprzestrzeniło się wśród lokalnej młodzieży, a później zdobyło popularność w jeszcze szerszych kręgach. Dziś jest hasłem wszystkich wielbicieli zioła.


Traktujcie to oczywiście jako ciekawostkę i pamiętajcie, że posiadanie i palenie marihuany jest w Polsce nielegalne.

Firmy dotknięte trudną sytuacją związaną z koronawirusem mogą skorzystać ze specjalnych rozwiązań