Rammstein wyda aranżacje swoich kawałków na fortepian?

i

Autor: fot. Bulls Rammstein wyda książkę z płytą Klavier - zaskakująca pamiątka na XXI urodziny

Dlaczego ostatniego albumu Rammstein, nie wyprodukował Jacob Hellner? Producent odpowiedział

2020-12-09 10:31

Jacob Hellner był producentem najsłynniejszych albumów Rammstein, które przeszły z biegiem lat do historii, jako krążki, które są prawdziwymi klasykami. Dlaczego najnowszy album zespołu nie został zrealizowany pod okiem producenta?

Rammstein ma na swoim koncie albumy, które przeszły do historii i już zawsze będą one uznawane za kultowe. Przy krążkach grupy pracował zazwyczaj Jacob Hellner,, który niestety nie pojawił się obok zespołu, podczas nagrań albumu z zapałką na okładce. Czemu tak się stało? No to pytanie producent postanowił trochę szerzej się wypowiedzieć

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Dlaczego producentem nowej płyty Rammstein nie był Jacob Hellner? Jest odpowiedź

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, producent wyjaśnił, dlaczego nie pojawił się przy ostatnim krążku zespołu:

Po nagraniu 'Liebe ist für alle da' byłem zaangażowany w wiele projektów związanych z Rammsteinem: były składanki, box, koncertowa płyta DVD „Rammstein: Paris”, nad którą pracowałem w sumie pięć lat. W trakcie tego projektu poczułem, że więcej nie dam rady. Zespół był podobnego zdania. Poszli w swoją stronę i spróbowali innych rzeczy. Byłem na imprezie z okazji wydania ostatniej płyty, gdy byli w Sztokholmie udałem się z nimi na kolację, jakiś miesiąc temu rozmawiałem z managementem. Jesteśmy przyjaciółmi, nie czujemy do siebie urazy. Życzę im jak najlepiej.

A czy jest szansa jeszcze na wspólną pracę? Na ten temat Jacob ma prosta odpowiedź:

Z mojej strony drzwi są zawsze otwarte, ale trzeba zadać sobie pytanie „po co”. Jeśli będziemy mieli dobry powód, z wielką chęcią zaangażuję się w kolejny projekt, ale to nie może być powtórka czegoś, co zrobiliśmy wiele lat temu. Kto wie? Może nasze ścieżki się przetną, ale jeśli nie i tak chętnie pójdę na ich koncert i się z nimi spotkam.

Przypomnijmy, ostatnim wydawnictwem zespołu Rammstein jest album z zapałką na okładce.