Dave Grohl przyznał się, od kogo ściąga Foo Fighters. Jesteście zaskoczeni?

i

Autor: screen: https://youtu.be/CJd82T1_o1A

Dave Grohl przyznał się, od kogo ściąga Foo Fighters. Jesteście zaskoczeni?

2021-02-12 9:59

Grupa Foo Fighters jest jedną z popularniejszych ekip w świecie rocka i wygląda na to, że ten stan rzeczy utrzyma się jeszcze długo. Jak wszyscy, również Dave Grohl z ekipą na kimś się wzorowali. Wokalista zdradził niedawno, kto jest dla niego największą inspiracją.

Foo Fighters mają od lat wielu wiernych fanów, a ich albumy praktycznie z miejsca stają się hitami. Grupa Dave'a Grohla, praktycznie jak każdy, na kimś się wzorowała i niedawno wokalista ujawnił, kto był wzorem do naśladowania. Co ciekawe, ten artysta wie o tym, że stał się inspiracją dla zespołu.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Od kogo ściągali Foo Fighters? Dave Grohl przyznał się bez ogródek

Dave Grohl ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów, na kim wzorowało się Foo Fighters. Jak się okazuje, artysta zawsze podziwiał zespoły, które nie trzymały się jednej stylistyki:

Jako muzyk szanuję właśnie to w zespołach, które kocham - Led Zeppelin, The Beatles. Te kapele nie stały w miejscu. Bob Mould z Hüsker Dü i Sugar jest tekściarzem - pisał teksty, które do mnie trafiały. Nadal jestem fanem i ta muzyka wiele dla mnie znaczy, dlatego słychać ten wpływ w piosenkach Foo Fighters. (...) Wiele razy wskakiwałem na scenę i zeskakiwałem w tłum na koncertach Boba, gdy byłem młody. Gdy pierwszy raz oficjalnie mnie z nim zapoznano byłem bardzo zdenerwowany, bo to jeden z moich bohaterów. Powiedziałem: "Jesteś dla mnie wielką inspiracją, ściągałem od ciebie przez lata", a on na to: "Tak, wiem".

Jak widać, pewnych rzeczy nie da się ukryć i tak jest w przypadku Foo Fighters, którzy niedawno wydali album 'Medicine at Midnight'.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)