Źli bohaterowie

i

Autor: YouTube

Ci aktorzy grali czarne charaktery i mieli przez to prawdziwe problemy

2023-02-06 13:13

Granie negatywnych postaci to z jednej strony bardzo atrakcyjna szansa na pokazanie swojego talentu. Z drugiej jednak, jeśli jesteśmy w tym zbyt dobrzy, może się okazać, że kreacja przylgnie do nas jak łatka, a ludzie zaczną postrzegać nas przez pryzmat roli, a co za tym idzie, negatywnie. Choć wydaje się to dość absurdalne, nie brakuje takich historii.

Miarą dobrze zagranej postaci może być fakt, że widzowie ją kochają, lub jej nienawidzą. W przypadku postaci zagranych jeszcze lepieje – te uczucia potrafią trwać nawet po seansie czy spektaklu, gdy spotkany na ulicy człowiek nie jest aktorem lecz wciąż daną postacią. To niestety ryzyko zawodowe szczególnie, że niestety nie brakuje ludzi, którzy mają kłopot z odróżnieniem prawdy w której żyjemy od „prawdy” pokazanej w telewizji.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

1. James Norton

Aktor grał w emitowanym przez BBC serialu „Happy Valley” rolę psychopaty i gwałciciela: Tommy’ego Lee Royce’a. Narzekał, że w miejscach publicznych ludzie uciekali na jego widok. Wspominał też, że po pierwszym sezonie serialu zaatakowała go na ulicy nieznana mu kobieta krzycząc, że jest mordercą.

2. Alex Ferns

Grając w „EastEnders” wcielił się w negatywną postać i zrobił to tak sugestywnie, że miał ponoć otrzymywać groźby. Raz nawet ochrona eskortowała go do tylnego wyjścia ze studia produkcyjnego w obawie, że przed głównym czeka ktoś ze złymi zamiarami.

3. Emmy Rossum 

Aktorka z serialu „Shameless – Niepokorni” nie raz słyszała obraźliwe okrzyki i uwagi na ulicy od obcych osób. Były one pod adresem granej przez nią postaci, którą ludzie z nią utożsamiali.

4. Lena Headey

Jej wybitna rola w „Grze o tron” niestety dostarczyła jej sporo przykrości. Wspomina, jak podczas rozdawania autografów fani podchodzili do aktorów odgrywających pozytywne role, a ją mijali z wyraźną niechęcią na twarzach.

5. Mariusz Jakus

Aktor teatralny i telewizyjny, pedagog, znany z tworzenia naprawdę mrocznych postaci. Wielokrotnie wcielał się w zdeprawowanych bohaterów i zdarzało mu się, gdy mylący go z filmową postacią na ulicy ludzie zachowywali się wobec niego otwarcie wrogo. Jego rola „Tygrysa” w filmie „Samowolka” przykleiła ma łatkę czarnego charakteru na lata.

6. Jack Gleeson 

Jego rola w „Grze o tron” przeszła do historii, stworzył postać o niebo lepszą, a w zasadzie gorszą, od książkowego pierwowzoru. Jednak wielu widzów nie potrafiło oddzielić od aktora od roli. Ostatecznie zrezygnował z dalszej kariery, choć podobno z innych powodów.

7. William Atherton

Po zagraniu negatywnej postaci w „Ghostbusters” miał mieć realne problemy z przypadkowymi osobami. Narzekał, że nieznane osoby na przykład w barach próbują wdawać się z nim w bójki.