Budka Suflera zapowiada nowy album. Będzie to hołd dla Romualda Lipki

i

Autor: Matriały prasowe Materiały prasowe

Budka Suflera zapowiada nowy album. Będzie to hołd dla Romualda Lipki

2020-11-06 11:58

Śmierć Romualda Lipko to ogromna strata dla polskiej muzyki rockowej. Wszyscy myśleli, że odejście artysty, to także koniec grupy Budka Suflera. Jak się okazuje, grupa ma w planach wydać specjalny album, który będzie hołdem dla zmarłego przyjaciela.

Śmierć Romualda Lipko to gigantyczna strata dla świata muzyki rockowej. Wszyscy myśleli, że razem z odejściem artysty, zakończy się działalność zesołu Budka Suflera. Okazuje się, że grupa chce oddać hołd zmarłemu przyjacielowi, nagrywając specjalny album.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Album ''10 lat samotności'', promowany jest utworem ''Niebo co dzień'', który został nagrany z Felicjanem Andrzejczakiem. O krążku napisał też zespół na swoich social mediach:

W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości postanowiliśmy nagrać wspólnie pierwszą płytę. Tak, pierwszą. Było nas czterech. Lipko, Andrzejczak, Jurecki i Zeliszewski. Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Z bohaterów tamtej sceny została nas już tylko trójka. Romek odszedł. Zostawił piosenki.

„10 lat samotności” to tytuł płyty oraz utworu, który chcemy państwu zaprezentować. W nagraniu pomogli nam dwaj gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotrek Bogutyn. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Całość drużyny dopełnił Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od trzydziestu lat działający na rynku USA. Ta i pozostałe piosenki to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość, rozgoryczenie. Ludzi, którzy włożyli w te dźwięki, to co mieli: talent, entuzjazm, szaleństwo, wyobraźnię, serce… Powstała scena dźwięków jakiej nie planowaliśmy ale przez to, być może niezwykła.

Tekst do piosenki „10 lat samotności” napisał stary przyjaciel Zbyszek Hołdys, będący z Romkiem od zawsze w wielkiej zażyłości. Film zrealizował Jan Marciniak. A muzykę stworzył Romek.

Sprawdźcie specjalny film, który zapowiada album: