Angus Young powiedział, dlaczego AC/DC zagrało z Axlem trasę

i

Autor: screen: https://youtu.be/ga5qfM2-kog

Angus Young opowiedział, dlaczego AC/DC zagrało z Axlem trasę koncertową

2021-01-15 9:30

Wspólne koncerty Axla Rose'a i AC/DC wywołały sporo zamieszania wśród fanów, którzy byli delikatnie mówiąc zaskoczeni. Dlaczego zespół zdecydował się na koncerty z wokalistą Guns N' Roses? Na to odpowiedział Angus Young.

Wspólna trasa AC/DC z Axlem Rosem była czymś dziwnym i wyjątkowym oraz z pewnością mocno podzieliła fanów. Wiele osób dziwiło się, dlaczego zespół wybrał akurat Axla na wokal na trasie. Jedno jest pewne, w tamtym czasie pomoc była niezbędna, a ruch został odebrany za dosyć odważny. Jak na to po latach patrzy Angus Young? Dlaczego zespół zdecydował się na trasę z Axlem?

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Dlaczego AC/DC pojechali w trasę z Axlem? Angus Young odpowiedział

W wywiadzie dla 'Rolling Stone', Angus opowiedział dlaczego zespół wybrał Axla na wspólną trasę: 

Kiedy Brian miał problemy ze słuchem, doradzano nam, żebyśmy zrezygnowali z trasy. Mieliśmy jednak zabukowane koncerty, a nie miałem ochoty siedzieć w pokoju pełnym prawników i odwoływać ich. Wtedy pojawiła się sugestia „może ktoś mógłby z nami zagrać te koncerty w zastępstwie”. Wtedy skontaktował się z nami Axl Rose. Dozgonnie będę mu za to wdzięczny. Bardzo się zaangażował i świetnie zaśpiewał. (...) Przekazywaliśmy ludziom informacje i nie chcieliśmy nikomu robić złudzeń. Mówiąc szczerze, razem z Cliffem myśleliśmy sobie „Przynajmniej będziemy mogli wywiązać się ze zobowiązań”. Rozumiem, że wiele osób postrzegało to jako kompletną katastrofę.

Ku uciesze wielu fanów, Brian Johnson wrócił do zespołu i wziął udział w nagraniach płyty 'Power Up', która ukazała się w listopadzie 2020.