Zmiany w składzie Testamentu! Kto zastąpi Alexa Skolnickiego?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Gitarzysta Testamentu chwilowo ogranicza działalność w zespole

Zmiany w składzie Testamentu! Kto zastąpi Alexa Skolnickiego?

2023-05-25 12:43

Kolejna legenda heavy metalu przeżywa właśnie roszady w składzie. Tym razem padło na zespół Testament. Okazuje się, że z pewnych względów z trasy zmuszony jest wycofać się Alex Skolnick, który pełni funkcję gitarzysty w grupie, z kilkunastą letnią przerwą, od 1983 roku. Wiadomo już, kto go zastąpi!

Zespół Testament powstał w 1983 roku w Kalifornii, obecnie w jego skład wchodzą: Eric Peterson, Chuck Billy, Alex Skolnick, Steve Di Giorgio i Chris Dovas. Formację od lat wskazuje się jako jednego z najważniejszych reprezentantów światowej sceny thrash metalowej. Testament ma na koncie trzynaście albumów studyjnych, cztery płyty koncertowe i pięć kompilacji. Jeszcze do niedawna funkcję perkusisty w zespole pełnił Dave Lombardo, w jednym z wywiadów oświadczył on jednak, że ze względu na pracę w innych projektach nie jest w stanie wziąć udziału w koncertach grupy. Wiadomo już, że obecnie funkcję bębniarza w Testamencie pełni Chris Dovas. Okazuje się, że nie jest to jedyna zmiana w składzie, jaka dotknęła formację.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Alex Sokolnick rezygnuje z nadchodzących koncertów z Testementem!

W środę 24 maja długoletni gitarzysta Alex Sokolnick, opublikował za pośrednictwem oficjalnych social mediów zespołu wiadomość do fanów. Muzyk poinformował, że ze względu na kwestie rodzinne zmuszony jest wycofać się z trasy. Z chorobą zmaga się mama artysty, a on zdecydował się w pełni poświęcić opiece nad nią. Gitarzysta zapewnił, że nie oznacza to żadnych przeszkód dla samej grupy i fanów, gdyż Testament od lat przygotowany jest na tego typu sytuacje. Głównym zastępcą Alexa będzie były gitarzysta Machine Head, Phil Demmel, niektóre jego sekwencje odgrywać będzie także Eric Peterson. 

Testament na Mystic Festival 2023

Przypominamy, że Testament jest jedną z gwiazd tegorocznej edycji Mystic Festival. Formacja wystąpi na Park Stage 8 czerwca, zamykając w ten sposób dzień.