Mystic Festival traci jedną z gwiazd! Zespół odwołał całą trasę po Europie!

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Exodus odwołuje trasę koncertową po Europie

Mystic Festival traci jedną z gwiazd! Zespół odwołał całą trasę po Europie!

2023-05-23 9:45

Mystic Festival to jednen z największych festiwali w Europie, przeznaczony dla fanów naprawdę ciężkiego grania. Organizatorzy co roku nie zawodzą i zapraszają na jego sceny największe nazwiska z branży. Tegoroczna edycja imprezy zbliża się wielkimi krokami, niestety, nie zagra na niej jedna z legend metalu.

Tegoroczny Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca na terenie gdańskiej Stoczni. Organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo niespodzianek, a jedną z nich jest obecność aż pięciu scen, na których zagra ponad dziewięćdziesiąt zespołów! W tym roku na festiwalu pojawią się takie gwiazdy metalowej sceny, jak Ghost, Behemtoh, Gojira, Danzig, Testament, Voivod, Lord of the Lost czy Perturbator. Drugiego dnia imprezy, w czwartek 8 czerwca, na Park Stage miał także zagrać zespół Exodus. Niestety, już wiemy, że do występu nie dojdzie.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Exodus odwołuje trasę po Europie. Jaki jest powód?

W poniedziałek 22 maja zespół zamieścił w swoich social mediach oświadczenie, w którym poinformował, że zmuszony jest odwołać całą zaplanowaną na okres letni trasę po Europie. Jako powód podano kwestie rodzinne gitarzysty, Gary'ego Holta. Całkiem niedawno brat muzyka, Charles Holt, przebywał na wakacjach w Rzymie, gdzie został potrącony przez taksówkę. Gary i jego żona przejęli opiekę nad pokrzywdzonym, w związku z czym gitarzysta nie jest w stanie wziąć udziału w serii koncertów. Dla dobra przyjaciela, pozostali członkowie Exodusa zdecydowali się odwołać całą trasę i poczekać, aż sytuacja rodzinna Holta ustabilizuje się. 

Jesteśmy zespołem zorientowanym na rodzinę, rodzina zawsze będzie na pierwszym miejscu w Exodus. Mamy nadzieję, że wszyscy rozumiecie okoliczności, w tej chwili Gary musi opiekować się swoją rodziną. Nie tego chcieliśmy, ponieważ wszyscy czekaliśmy na to, aby zagrać dla was wszystkich, wspaniałych europejskich fanów, którzy wspierali nasz zespół przez ostatnie 40 lat. Nie martw się Europo, Exodus powróci! Dziękujemy wszystkim za zrozumienie, kochamy i doceniamy każdego z was - brzmi fragment oświadczenia zespołu.

Kto na Exodus na Mystic Festival 2023?

Organizatorzy poinformowali w komentarzu pod jednym z postów, że pracują obecnie nad znalezieniem odpowiedniego zastępstwa. Gdy tylko zostanie on ogłoszony, artykuł zostanie zaktualizowany!