Jethro Tull

i

Autor: Materiały prasowe

Zmiany w składzie Jethro Tull! Gitarzysta odchodzi z zespołu

2024-02-21 10:01

Zmiany w składzie różnych zespołów zachodzą niemal cały czas - zaledwie w ostatnim czasie pisaliśmy m.in. o Sabatonie czy Machine Head. Ten sam los spotkał teraz Jethro Tull. Legendarna brytyjska formacja ogłosiła, że żegna się z dotychczasowym gitarzystą. Wiadomo już, kto i kiedy dokładnie zajmie jego miejsce.

Zespół Jethro Tull powstał w 1967 roku i z wielkimi sukcesami na całym świecie funkcjonował przez kolejne aż 44 lata. W 2011 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności, jednak już po sześciu wokalista, lider i frontman, Ian Anderson, ożywił formację, a ta od tamtego czasu zdążyła wydać już dwa albumy: The Zealot Gene ze stycznia 2022 roku i RökFlöte z kwietnia ubiegłego roku. Zespół intensywnie także koncertuje, w 2023 roku dwukrotnie odwiedził nasz kraj, teraz jednak występować będzie w nowym składzie.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Jethro Tull żegna się z gitarzystą!

Jak poinformowała grupa w swoich social mediach, pod koniec lutego jej członkiem przestanie być dotychczasowy gitarzysta, Joe Parrish. Muzyk dołączył do składu w 2020 roku, w którym to zastąpił Floriana Opahle'a i brał udział w nagraniach oby wymienionych wyżej albumów. Jako powód odejścia wskazano chęć skupienia się przez Parrisha na działalności jego własnego muzycznego projektu, folk-rockowej formacji Albion.

Kto dołącza do grupy?

Od marca nowym gitarzystą Jethro Tull będzie Jack Clark. Muzyk powinien być dobrze znany fanom zespołu - w ciągu ostatnich dwóch lat pojawiał się on na niektórych koncertach grupy, gdzie grał na basie i zastępował jako drugi gitarzysta chwilowo nieobecnego Johna O'Harę.

Sprawdź nasz ranking utworów z albumu "Rumours" Fleetwood Mac!