Zespół Radiohead udostępnił singiel 'Follow Me Around' wraz z teledyskiem!

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=nrxWiU_v9Qs

Zespół Radiohead udostępnił singiel 'Follow Me Around' wraz z teledyskiem!

2021-11-03 12:24

Wcześniej niepublikowany utwór był wykonywany na żywo tylko kilka razy. Pochodzi z nadchodzącego wydawnictwa Radiohead 'KID A MNESIA', które ukaże się już 5 listopada!

Towarzyszący 'Follow Me Around' teledysk powstał w reżyserii Us (The Rolling Stones, Harry Styles, Hozier) i z udziałem Guya Pearce'a ("Memento", "L.A. Confidential", "Mare of Easttown"). 'Follow Me Around' pochodzi z okresu 'O.K. COMPUTER' z 1997 roku, kiedy był często wykonywany na próbach podczas trasy koncertowej, szybko stając się ulubieńcem fanów. Zespół od czasu do czasu umieszczał różne fragmenty tekstu piosenki na swojej stronie internetowej, łącząc ją z innymi utworami, w tym 'Kid A' i 'Where I End and You Begin'. Niektóre z fragmentów 'Follow Me Around' pojawiają się również w ukrytej książeczce 'KID A'.

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Pierwsze (i jedyne) w miarę oficjalne nagranie piosenki pojawia się w filmie dokumentalnym Meeting People is Easy z 1998 roku, gdzie zespół wykonał ją podczas próby dźwięku w Fukuoce, w Japonii. 'Follow Me Around' zadebiutowało po raz pierwszy na żywo na koncercie w Toronto w październiku 2000 roku, kiedy Thom wykonał utwór akustycznie, po tym jak fani zaapelowali o zagranie go na żywo na fanowskiej stronie Radiohead.

'Follow Me Around' jest drugim - po 'If You Say The Word', utworem promującym 'KID A MNESIA' - potrójne wydawnictwo upamiętniające 21 rocznicę premiery albumów ‘Kid A’ i ‘Amnesiac’.

‘KID A MNESIA’ zawiera czwarty i piąty album Radiohead oraz trzeci krążek zatytułowany 'Kid Amnesiae’ będący ekskluzywnym wydawnictwem, na które składają się dodatkowe materiały z sesji ‘Kid A’ i ‘Amnesiac’. Oprócz alternatywnych wersji i elementów utworów z tych albumów oraz stron B, ‘Kid Amnesiae’ zawierać będzie nigdy wcześniej niesłyszany utwór ‘If You Say the Word’ (dostępny jako cyfrowy singiel) oraz niepublikowane wcześniej studyjne nagranie ‘Follow Me Around’.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]