Zespół Ocean z teledyskiem do utworu O ciszy. W klipie zagrał uznany aktor!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Roland Okon Zespół Ocean z teledyskiem do utworu "O ciszy". W klipie zagrał uznany aktor!

Zespół Ocean z teledyskiem do utworu "O ciszy". W klipie zagrał uznany aktor!

2023-11-24 15:04

Pionierzy nośnego, surowego rocka - zespół OCEAN - dzieli się z fanami drugim singlem z długo oczekiwanego nowego albumu, który zostanie wydany w lutym 2024 roku nakładem firmy Collision. Nadeszła pora, żeby poznać kolejne brzmienia, które pojawią się na płycie.

Tak Maciek Wasio mówi o piosence:

Cisza to nie tylko zjawisko foniczne, to przede wszystkim stan ducha naszej świadomości.Ten utwór odwiedził mnie dosłownie w przeddzień naszej sesji w studio i przyniosłem go jako totalny szkic na dyktafonie. Bardzo się cieszę, że z chłopakami udało się go wspólnie zbudować, nie zatracając pierwotnej organiczności. Trochę też stał się dla mnie zapowiedzią poważnych zmian w moim życiu, co starałem się opowiedzieć w obrazku do niego.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Szczególny gość w teledysku!

Do utworu powstał piękny filmowy teledysk, w którym pojawił się Łukasz Simlat, wspaniały aktor - znany z niezliczonych charakterystycznych ról filmowych i teatralnych. W clipie gra rolę człowieka, który ma odwagę, by rozliczyć się z przeszłością i zacząć nowy rozdział życia.

Za clip odpowiada Grupa13, która pracowała z m.in. z Behemoth, Sabaton czy Me And That Man.

Muzyka i słowa: Maciej Wasio

O zespole

OCEAN uchodzi w naszym kraju za pioniera nośnego, surowego rocka, naturalnie zakorzenionego w latach 90tych. Zespół ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych, nominacje do nagrody Fryderyka, setki koncertów, w tym te u boku takich gwiazd jak Rammstein, Kings of Leon, Limp Bizkit, Gojira, Bush czy Beyonce oraz występy na największych festiwalach w kraju (Orange Warsaw Festiwal, Jarocin Festiwal, Capital of Rock) i za granicą (Sziget Festival, Reeperbahn). Kwintesencja stylu grupy, została uchwycona na najnowszej płycie, w której nagraniu poza liderem grupy Maciejem Wasio, uczestniczył Piotr „Quentin” Wojtanowski, Radosław Owczarz oraz Maciej Mąka.