YUNGBLUD wydał nowy singiel z nadchodzącego albumu. “Don’t Feel Like Feeling Sad Today” to dobre pop punkowe granie!

i

Autor: Materiały prasowe YUNGBLUD, Don’t Feel Like Feeling Sad Today

YUNGBLUD wydał nowy singiel z nadchodzącego albumu. “Don’t Feel Like Feeling Sad Today” to dobre pop punkowe granie!

2022-07-01 15:27

Cieszący się międzynarodowym uznaniem, wielokrotnie nagradzany brytyjski muzyk YUNGBLUD, wydaje dziś swój nowy singiel „Don’t Feel Like Feeling Sad Today”. Napisany przez Dominica Harrisona (znanego jako YUNGBLUD) i Matta Schwartza oraz wyprodukowany przez Chrisa Greatti, wysokooktanowy utwór oferuje przedsmak jego długo oczekiwanego trzeciego albumu „YUNGBLUD”, którego premiera zaplanowana jest na 2 września.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął już jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował imienną EP-ką, po której wypuścił album „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się kolejna EP-ka „the underrated youth”, która znalazła się w pierwszej dziesiątce albumów w Wielkiej Brytanii. W kolejnym roku artysta znalazł się na tzw. shortliście BBC Sound of 2020, a także zdobył nagrodę NME za najlepszy teledysk. W grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami, jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Album w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na szczycie zestawienia w UK.

YUNGBLUD - wywiad na temat nowego albumu. „Nigdy nie byłem tak podekscytowany!”

Nowy album YUNGBLUDA

W marcu YUNGBLUD zaprezentował utwór „The Funeral”, w klipie do którego wystąpili Ozzy i Sharon Osbourne’owie. Numer ma już 25 mln wyświetleń i odtworzeń. W zeszłym miesiącu YUNGBLUD wydał swój najnowszy singiel „Memories” z udziałem WILLOW, który w zaledwie pierwszym tygodniu od premiery zgromadził milion odsłuchów. Towarzyszący piosence teledysk wyreżyserował Colin Tilley.  Piosenki zapowiadają nadchodzący album muzyka, zatytułowany po prostu YUNGBLUD, który ukaże się 2 września.

Nowy singiel YUNGBLUDA

Wydanie „Don’t Feel Like Feeling Sad Today” następuje po nakręceniu teledysku w zeszły poniedziałek 20 czerwca. Artysta wywołał chaos w londyńskim Southbank, zapraszając publikę do udziału w nagraniu. Wyreżyserowany przez Toma Pallanta i Doma teledysk przedstawia artystę i jego fanów, którzy toczą wielką wodną bitwę, podczas gdy YUNGBLUD wykonuje piosenkę na ozdobionej sloganami platformie. Gdy fala uzbrojonych w plakaty i pistolety na wodę fanów przejęła lokalizację, władze Metropolitan Police uznały ją za przepełnioną i zamknęły zgromadzenie.