YUNGBLUD oficjalnie zapowiedział nowy album! Tytuł, data premiery

2022-05-18 14:59

Już od kilku miesięcy wiadomo było, że YUNGBLUD pracuje nad nowym albumem - muzyk podzielił się z fanami już dwoma singlami, zapowiadającymi płytę. Nie znane były jednak bardziej konkretne szczegóły, jak tytuł czy okładka - aż do teraz! Angielski artysta oficjalnie zdradził, kiedy ukaże się jego nowa płyta - szczegóły poniżej!

YUNGBLUD ma na swoim koncie już dwa albumy studyjne - 21st Century Liability (2018) i Weird! (2020). Od kilku miesięcy wiadomo też, że muzyk czas pandemii spędził na pracy nad nowym muzycznym projektem. Pierwszy singiel z płyty został zatytułowany The Funeral i ukazał się 11 marca - w klipie do piosenki gościnnie wystąpiła rodzina Osbourne'ów. Na początku maja poznaliśmy też drugi numer promujący wydawnictwo - został nim duet z WILLOW, czyli Memories. Przez cały ten czas YUNGBLUD nie zdradzał jednak żadnych konkretnych szczegółów na temat swojego trzeciego albumu - aż do teraz!

YUNGBLUD oficjalnie zapowiedział nowy album

Trzeci album studyjny YUNGBLUDA ukaże się za pośrednictwem wytwórni Locomotion / Geffen Records (w Polsce za wydanie odpowiada Universal Music Polska) już 2 września! Krążek został zatytułowany po prostu YUNGBLUD, a wraz z ogłoszeniem informacji o premierze płyty, muzyk wykonał specjalny tatuaż, upamiętniający to wydarzenie. Według słów artysty wydawnictwo będzie zawierało “najbardziej osobistą muzykę, jaką kiedykolwiek stworzył”. Na chwilę obecną nie wiadomo ile piosenek znajdzie się na albumie - najprawdopodobniej jednak na trackliście zabraknie lubianego numer Fleabag.

YUNGBLUD wystąpił w Polsce

10 maja w warszawskim EXPO XXI YUNGBLUD zagrał koncert dla polskiej publiczności w ramach trasy “Life on Mars”. Jako support pojawił się angielski duet rockowy Nova Twin, po koncercie za to muzyk przeprowadził wiralową akcję wspierającą społeczność LGBTQ+.