YUNGBLUD coveruje Black Sabbath! Jak muzyk wypadł w kultowym numerze zespołu?

i

Autor: Materiały prasowe Młody artysta w legendarnym numerze!

YUNGBLUD coveruje Black Sabbath! Jak muzyk wypadł w kultowym numerze zespołu?

2022-09-07 13:49

Z okazji premiery najnowszego albumu, YUNGBLUD został gościem muzycznym formatu "Live Lounge" stacji radiowej BBC Radio 1. Segment ten słynie z tego, że zaproszony artysta śpiewa w nim swój utwór w wersji akustycznej oraz cover. Brytyjczyk zdecydował się wykonać nietypowy medley, na który złożyły się numery Black Sabbath, Ye Westa i The 1975. YUNGBLUD rozpoczął wykon od jednego z najbardziej znanych utworów brytyjskiej legendy heavy metalu - sprawdź, jak mu poszło!

YUNGBLUD to młody, obiecujący artysta, pochodzący z Wielkiej Brytanii. Muzyk zadebiutował w styczniu 2018 roku EP-ką, zatytułowaną po prostu YUNGBLUD, a już kilka miesięcy później ukazał się jego debiutancki album 21st Century Liability. Przełomem okazał się być wydany dwa lata później krążek weird!, który dotarł do pierwszego miejsca brytyjskiej listy przebojów. Płytę promowały świetnie przyjęte single God Save Me, but Don't Drown Me Out, Cotton Candy, Mars Acting Like That. Niedługo po tej premierze YUNGBLUD nieco ucichł, jednak powrócił na początku tego roku przebojowym singlem The Funeral, który zapowiedział jego trzeci album studyjny. Płyta YUNGBLUD ukazała się 2 września i już zbiera świetne opinie krytyków, krążek najprawdopodobniej zadebiutuje na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii. W teledysku do pierwszego singla z płyty gościnnie pojawiła się rodzina Osbourne'ów - Ozzy, Sharon i Kelly. W jednym z wywiadów Dominic Harrison powiedział, że nawiązał więź z "Księciem ciemności", ten zaś określił młodego muzyka nadzieją muzyki rockowej.

YUNGBLUD - wywiad na temat nowego albumu. „Nigdy nie byłem tak podekscytowany!”

YUNGBLUD coveruje Black Sabbath!

YUNGBLUD właśnie dał kolejny dowód na to, jak ważna jest dla niego muzyka Ozzy'ego. Artysta był muzycznym gościem formatu "Live Lounge" stacji radiowej BBC Radio 1. W jego ramach artyści wykonują akustyczną wersję swojego utworu oraz cover. YUNGBLUD zdecydował się na medley kompozycji Black Sabbath, Ye Westa i zespołu The 1975. Wykon rozpoczął się od interpretacji klasycznego utworu brytyjskiej legendy heavy metalu, czyli numeru War Pigs, który bardzo płynnie przeszedł w kawałek Power amerykańskiego rapera. Jak Dominic poradził sobie z tym klasykiem? Sprawdź nagranie poniżej!