You Me At Six ogłaszają koniec działalności! To najlepsza na to pora

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Sven Mandel You Me At Six zakończą działalność

You Me At Six ogłaszają koniec działalności! "To najlepsza na to pora"

2024-02-01 9:57

Jak to mówią, nic nie trwa wiecznie. Zespoły zmieniają składy, a niekiedy nawet decydują się zakończyć przygodę z rynkiem muzycznym. W ubiegłym roku niezwykle głośno było o zakończeniu działalności przez Panic! At The Disco, powoli ze sceną żegna się Sum 41, teraz czas na kolejną formację. Oświadczenie o końcu wydała grupa You me At Six.

Zespół You And At Six powstał w Weybridge w Surrey w 2005 roku, a przez większość czasu w jego skład wchodzili wokalista Josh Franceschi, gitarzyści Max Helyer i Chris Miller, basista Matt Barnes i perkusista Daniel Flint. Grupa osiągnęła sukces już w 2008 roku, szczególnie na terenie Wielkiej Brytanii, tuż po wydaniu swojego debiutanckiego albumu Take Off Your Colours. Pop punkowe granie znalazło swoich wiernych fanów, a formacja zaczęła koncertować po całym świecie u boku takich gwiazd, jak Fall Out Boy, 30 Seconds To Mars czy Paramore. Do tej pory zespół wydał osiem płyt, z czego najnowsza to Truth Decay z lutego ubiegłego roku. Okazuje się, że płyta ta zapisze się w historii You Me At Six jako ta ostatnia...

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!

To koniec You Me At Six

W środę 31 stycznia w social mediach zespołu pojawiło się nagranie, przedstawiające jego członków, przechadzających się po cmentarzu, podpisane "2005-2025. Thank you for being the heartbeat of this band. Final live shows taking place 2024/2025. This is the end". W ten sposób zespół bardzo otwarcie i wprost zapowiedział zakończenie działalności po dokładnie dwudziestu latach na scenie. You Me At Six wyruszy jeszcze w jedną światową trasę, która będzie równocześnie tą pożegnalną, a fani, którzy chcą otrzymać o niej informacje, poproszeni zostali o zapisanie się na odpowiedniej stronie.

Grupa nie zdecydowała się, przynajmniej na chwilę obecną, podać powodu swojej decyzji.