Wojciech Waglewski_MTV Unplugged

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne wiadomości

Wojeciech Waglewski - premiera koncertu MTV Unplugged

2024-06-21 14:58

Premierowa emisja koncertu MTV Unplugged Wojciech Waglewski odbędzie się już dziś (tj. piątek 21 czerwca) o godzinie 22:00 na antenie CANAL+. To niepowtarzalna okazja, by odkryć muzykę artysty w zupełnie nowym, akustycznym wydaniu.

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, która od lat zachwyca fanów na całym świecie. Tym razem pod legendarnym szyldem wystąpił Wojciech Waglewski, czołowa postać polskiej sceny muzycznej. Koncert został zrealizowany w kwietniu tego roku w Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka w Warszawie, a już dziś (tj. 21 czerwca) o godz. 22:00 będzie można obejrzeć jego zapis na antenie CANAL+. Podczas występu widzowie usłyszą nowe aranżacje największych hitów Waglewskiego, jego solowe kompozycje oraz utwory stworzone we współpracy z innymi artystami. Na scenie, Waglewskiemu towarzyszyło wielu wybitnych gości, w tym członkowie zespołów Voo Voo i Waglewski Fisz Emade, a także Maria Peszek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Makowiecki, Kasai, Masha Natanson, sopranistka Samitra Suwannarit, Piotr Chołody i Karimski Orchestra.

MTV i CANAL+ zapraszają wszystkich miłośników dobrej muzyki do wspólnego przeżywania tego niezwykłego wydarzenia. Emisja koncertu MTV Unplugged Wojciech Waglewski zapewni niezapomniany wieczór w zaciszu własnego domu i wprowadzi w odprężający świat dźwięków. Również dziś (tj. 21 czerwca), na oficjalnym kanale YouTube ART2 Music pojawi się pierwszy klip z koncertu.

Koncert MTV Unplugged x Wojciech Waglewski powstał przy współpracy Paramount z CANAL+.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Legenda polskiej sceny

Wojciech Waglewski - gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny, a także założyciel i lider zespołu Voo Voo. Twórca koncepcji artystycznej Męskiego Grania i dyrektor artystyczny dwóch pierwszych edycji festiwalu. Grał w takich zespołach, jak Bemibem, Osjan, Morawski Waglewski Nowicki Hołdys. Razem z zespołem Voo Voo od 1985 roku, nie tylko definiował brzmienie polskiego rocka, ale także eksplorował granice gatunkowe, tworząc niezwykle różnorodne i intrygujące kompozycje. Ma na swoim koncie współprace z artystami światowego formatu takimi jak Don Cherry, Andy Sheppard, Dave Douglas, Wojciech Karolak, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov. Na krajowej scenie nagrywał i występował m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze oraz wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską.

 Solowa kariera Wojciecha Waglewskiego zaowocowała wydaniem albumu "Waglewski Gra-żonie". Nieustannie poszukujący nowych wyzwań, artysta wraz z synami uformował zespół Waglewski Fisz Emade, który wydał 3 albumy, w tym „Duchy Ludzi I Zwierząt”. Waglewski brał także udział w nagraniu wielu płyt jako muzyk sesyjny, komponował muzykę teatralną i filmową. Jest producentem wielu znaczących albumów, takich jak "Miastomania" Marii Peszek, "Cztery” zespołu Raz Dwa Trzy, "Dziewczynka z pozytywką Edwarda" Martyny Jakubowicz, oraz "Koledzy"  Maleńczuk & Waglewski. Jego wkład w kulturę muzyczną został uznany poprzez liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Fryderyki oraz prestiżowy Paszport Polityki, który docenił nie tylko jego działalność kompozytorską i producencką, ale także umiejętność harmonijnego łączenia różnych kultur muzycznych.

O formacie

„MTV Unplugged” to kultowa seria koncertów pełnych niepowtarzalnej, muzycznej energii, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w akustycznych aranżacjach. Pozbawione elektrycznych wzmocnień kompozycje stanowią zupełnie nową interpretację znanych przebojów. Do tej pory w Polsce swoją muzykę „bez prądu” zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Lady Pank czy Ørganek

10 najbardziej zaskakujących coverów rocka bez prądu: