Włamanie do mieszkania Tilla Lindemanna! Złodzieje byli zdeterminowani

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Matthias Matthies Doszło do włamania do berlińskiego mieszkania Tilla Lindemanna z Rammsteina

Włamanie do mieszkania Tilla Lindemanna! Złodzieje byli zdeterminowani

2023-08-07 11:15

Zespół Rammstein dopiero co zakończył swoją ostatnią trasę koncertową, a jego członkowie porozjeżdżali się do swoich mieszkań. Chwile grozy z pewnością przeżył Till Lindemann, którego apartament stał się obiektem ataku złodziei! Na szczęście, w trakcie włamania wokalisty nie było jeszcze na miejscu.

Zespół Rammstein już w listopadzie 2018 roku ogłosił wielką trasę koncertową. "Rammstein Stadium Tour" rozpoczęła się w maju 2019 roku i bardzo szybko ogłoszono jej daty na kolejny rok. Niestety, ze względu na pandemię COVID-19 występy te zostały odwołane lub przełożone, formacja zaś powróciła do koncertowania w 2022 roku. Fanom jednak wciąż było mało, na co grupa odpowiedziała... kolejnymi występami. W maju tego roku rozpoczął się czwarty - i ostatni - etap trasy. W jego ramach Rammstein zagrał w Polsce, na chorzowskim Stadionie Śląskim dwa, niezwykle energetyczne koncerty. Po tych pokazach nastąpiły trzy koncerty w Brukseli, które oficjalnie zakończyły ten etap działalności grupy. To właśnie w tym czasie doszło do incydentu.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Włamanie do mieszkania Tilla!

Jak poinformowała gazeta "Bild", w nocy z piątku na sobotę, doszło do włamania do berlińskiego mieszkania Tilla Lindemana! Według informacji, do jakich dotarli dziennikarze, złodzieje zadali sobie sporo trudu, by dostać się do apartamentu muzyka. Początkowo wspięli się na dach budynku, a następnie przedostali się do lokalu, który zlokalizowany jest na poddaszu. Na szczęście w tym samym czasie Till z zespołem wciąż znajdowali się w Brukseli. Na chwilę obecną nie wiadomo, co zostało skradzione, ani kto odpowiada za włamanie.

Jaka przyszłość czeka Rammsteina?

To właśnie podczas tego etapu trasy Till Lindemann znalazł się w samym centrum skandalu. Muzyk objęty został przez niemiecką prokuraturę śledztwem, które dotyczy dwóch zarzutów: przymuszania do czynności seksualnych i dystrybucji narkotyków Wokalista póki co czeka na dalsze kroki w sprawie, fani zaś zastanawiają się, co Rammstein planuje na najbliższą przyszłość. Pytanie to jest o tyle znaczące, iż w przyszłym roku przypada trzydziestolecie powstania zespołu! Wielbiciele nie kryją, że liczą w związku z tym na kolejną, jubileuszową trasę i najlepiej nowy materiał. Sami muzycy jednak wyraźnie dają do zrozumienia, że nie wiedzą, co z przyszłością. Richard Kruspe na zakończenie trasy zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym pisze: "Dziękuję Wam za bycie sobą. Nie wiem, jaka będzie przyszłość, ale w każdym razie będzie inna". Pozostaje czekać na wieści od zespołu.