Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej wykorzystany do promocji trasy koncertowej

i

Autor: Pixabay, mat. organizatora

Kontrowersje

Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej wykorzystany do promocji trasy koncertowej

Organizator koncertów Black Silesia Productions jest na celowniku Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii "Fidei Defensor". Chodzi o plakat promujący trasę "Profanacja i Bluźnierstwo". Wykorzystano w nim wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, która zamiast twarzy ma czaszkę.

Organizator koncertów na celowniku. Wszystko przez wykorzystanie wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej

Kto by przypuszczał, że seria imprez pod hasłem "Profanacja i Bluźnierstwo", organizowana przez Black Silesia Productions, odbije się tak głośnym echem. Wszystko przez wykorzystanie na plakacie wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, która zamiast twarzy ma czaszkę. Czaszką jest też głowa Jezusa.

Grafika zdecydowanie zwróciła uwagę przedstawicieli Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii "Fidei Defensor".

Zgłaszamy kolejną skandaliczną profanację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej! Wśród licznych kontrowersji, które dotykają współczesną scenę muzyczną, jedną z najbardziej palących jest sposób, w jaki niektóre zespoły heavy metalowe podchodzą do religii, szczególnie katolicyzmu. Znamiennym jest, że pewne grupy muzyczne w swojej twórczości posługują się symbolami religijnymi w sposób obraźliwy i profanujący. Muzyka, jak każda forma sztuki, często służy wyrażaniu emocji, poglądów i krytyki społecznej. Jednak granica między artystyczną ekspresją a nieuszanowaniem cudzych przekonań jest cienka. W przypadku heavy metalu, który naturalnie oscyluje wokół tematów mrocznych i prowokacyjnych, często dochodzi do konfliktu między wolnością artystyczną a szacunkiem dla religijnych wartości. Wielokrotnie artyści celowo profanują wartości religijne, aby zdobyć popularność – czytamy w komunikacie "Fidei Defensor" udostępnionym w mediach społecznościowych. 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, w których wierni przepraszają za profanację autorstwa Black Silesia Productions. Oto kilka przykładów: 

  • "Przepraszam Cię Matko za nas Polaków";
  • "Maryjo Mamusiu Nasza Kochana pomóż tym ludziom uwikłanym złem aby Bóg dał imsię poznać i zaczęli Go Uwielbiać i oddać Cześć należną Tobie Kochana Mamo Niebieska, Królowo Nasza";
  • "Jezu wybacz im bo nie wiedzą co czynią. Kochana Mateńko Nasza przepraszamy Cię za nich".

Jak na to zareagowali przedstawiciele Black Silesia Productions? Nie przejęli się tym i... podziękowali członkom stowarzyszenia za nowych obserwujących.

Z racji niespodziewanego wsparcia, jaki otrzymaliśmy dzisiaj ze strony Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii (150 udostępnień ponad 1000 lajków oraz ponad 1,1 tysiąca komentarzy w zaledwie parę godzin) postanowiliśmy udzielić naszym darczyńcom honorowego patronatu nad trasą – napisali na Facebooku. 

Wspomniana trasa rozpocznie się 12 stycznia i zawita do sześciu polskich miast (Poznań, Łódź, Warszawa, Toruń, Koszalin, Gdańsk). Na scenie zagrają takie zespoły, jak: Stillborn, Ragehammer i Devilpriest. Będą także goście specjalni.