Oto nowy wokalista Dżemu! Fani są zachwyceni!

i

Autor: AKPA Znane jest nazwisko nowego wokalisty zespołu Dżem

Oto nowy wokalista Dżemu! Fani są zachwyceni!

2024-01-11 9:43

Zespół Dżem uznawany jest za jedną z największych legend polskiego blues rocka. Formacja rozpoczęła działalność z uwielbianym Ryśkiem Riedlem w roli wokalisty. Od 2001 roku tę funkcję w grupie pełnił jednak Maciej Balcar - w grudniu ogłoszono, że drogi muzyka i formacji rozchodzą się. Wydano oficjalne oświadczenie, nie wskazano jednak, kto zostanie nowym wokalistą grupy. Były pewne plotki, a to ze względu na wpis znanego muzyka. Teraz pojawiło się oficjalne potwierdzenie - oto nowy wokalista zespołu Dżem!

Zespół Dżem rozpoczął działalność w 1973 roku, jednak jego debiutancki album ukazał się dopiero dwanaście lat później. Od samego początku do swojej śmierci w 1994 roku wokalistą grupy był, uznawany dziś za jednego z najlepszych polskich głosów, Ryszard Riedel. Członkowie Dżemu już wcześniej jednak, gdy stan zdrowia Ryśka pogarszał się, zdecydowali się nawiązać współpracę z Jackiem Dewódzkim, którym był wokalistą grupy do 2001 roku, kiedy to do składu dołączył Maciej Balcar. To z nim jako wokalistą Dżem nagrał dwa albumy: 2004 i Muza z 2010 roku, głos Balcara słychać w jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Dżemu, czyli Do kołyski.

Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię

Dżem rozstaje się z Maciejem Balcarem!

Zupełnie niespodziewanie, tuż przed świętami, czyli w czwartek 21 grudnia, w social mediach zespołu pojawiło się oświadczenie, w którym ten poinformował o tym, że w porozumieniu z Balcarem zdecydowano o zakończeniu współpracy. Ta ma oficjalnie ustać 6 kwietnia 2024 roku, grupa zapewnia, że wszystkie koncerty zaplanowane do tego dnia odbędą się zgodnie z planem, a po tym czasie formacja będzie kontynuowała działalność z nowym wokalistą.

Powód rozstania się z Balcarem ani nazwisko nowego wokalisty nie zostały wtedy podane, w ostatnich dniach pojawiły się jednak pewne plotki...

Kontrowersje wokół wpisu Łukasza Drapały

Kilka dni temu w social mediach Łukasza Drapały, wokalisty zespołu Chemia, finalisty 13. edycji programu "The Voice of Poland", pojawiło się zdjęcie przypinki z logo zespołu Dżem, opatrzone podpisem, w którym to Drapała pyta, kto będzie nowym wokalistą zespołu. Post ten natychmiast wzbudził spekulacje, iż to właśnie on niedługo rozpocznie współpracę z legendarną formacją.

Wieści te zdementował już menedżer Dżemu, Leszek Martinek w rozmowie z portalem ŚLĄZAG. Sam Drapała zaś zamieścił kolejny wpis, w którym wyjaśnił, że chciał jedynie zadać niewinne pytanie i powymieniać myśli, zwrócił też uwagę, że nie on jeden opublikował w ostatnim czasie podobny post.

Oto nowy wokalista Dżemu!

Jak poinformował zespół, nowym wokalistą Dżemu zostaje Sebastian Riedel! Syn legendarnego wokalisty formacji już wielokrotnie miał okazję z nią współpracować, nigdy jednak nie zdecydował się na dłużej związać z nią swojej drogi zawodowej. Zmieni się to już 6 kwietnia, kiedy to Riedel oficjalnie obejmie wolę nowego wokalisty Dżemu. Fani grupy nie kryją radości i zgodnie twierdzą, że nawiązanie współpracy z Sebastianem Riedlem to jedyny słuszny wybór. Muzyk jest bardzo dobrze znany na rodzimym rynku - w 1993 roku powołał do życia zespół Cree.