Wilko Johnson (Dr Feelgood) nie żyje. Uznany gitarzysta miał 75 lat

i

Autor: credit Zoran Veselinovic/Cover Images/EAST NEWS Nie żyje Wilko Johnson

Wilko Johnson (Dr. Feelgood) nie żyje. Uznany gitarzysta miał 75 lat

2022-11-24 10:21

Czwartek powitał nas bardzo przykrą wiadomością. W oficjalnych mediach społecznościowych Wilko Johnsona - uznanego gitarzysty, znanego z działalności w zespole Dr. Feelgood, pojawiła się informacja o jego śmierci. Muzyk od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Wilko Johnson miał 75 lat.

Wilko Johnson urodził się 12 lipca 1947 roku w Anglii. Karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie, bo jeszcze zanim podjął studia w Newcastle University, gdzie uzyskał licencjat z literatury i języka angielskiego. Po ukończeniu nauki Wilko na krótko udał się do Indii, a po powrocie zaczął grać z Pigboy Charlie Band. Formacja ta z czasem przekształciła się w grupę dziś znaną pod nazwą Dr. Feelgood. Zespół ten uchodzi za jeden z najważniejszych pub rockowych w historii Wielkiej Brytanii. Johnson był członkiem grupy do 1977 roku i nagrał z nią cztery album studyjne. Po opuszczeniu Dr. Feelgood Wilko był współzałożycielem takich grup jak Solid Senders i The Wilko Johnson Band. Ostatni album studyjny artysty, zatytułowany Blow Your Mind, ukazał się w 2018 roku. Johnson był także znany ze współpracy z Rogerem Daltrey'em z The Who.

Wilko Johnson (Dr. Feelgood) nie żyje. Uznany gitarzysta miał 75 lat

Wilko Johnson znany był ze swojego charakterystycznego stylu gry. W 2013 roku artysta oficjalnie poinformował opinię publiczną, że zdiagnozowano u niego śmiertelnego raka trzustki, oświadczył przy tym, że nie chce otrzymywać leczenia, ani chemoterapii. Rok później okazało się, że Wilko cierpi na mniej agresywną postać nowotworu i poddał się operacji, w wyniku której ogłosił, że jest "wolny od raka". Johnson zmarł 21 listopada 2022 roku w swoim domu, a informacja o jego śmierci trafiła do wiadomości publicznej dwa dni później, ogłoszono ją za pośrednictwem mediów społecznościowych artysty. Wilko Johnson miał 75 lat, oficjalna przyczyna zgonu nie jest znana.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku