Wielki sukces Red Hot Chili Peppers! Kultowy numer grupy z MILIARDEM wyświetleńw serwisie YouTube

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Teledysk Red Hot Chili Peppers z miliardem wyświetleń w serwisie YouTube

Wielki sukces Red Hot Chili Peppers! Kultowy numer grupy z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube

2022-12-07 10:45

O zespole Red Hot Chili Peppers nie przestaje być głośno! Po wydanych dwóch w tym roku albumach, intensywnym koncertowaniu, ogłoszeniu kolejne części trasy, zdobyciu licznych nagród i nominacji, w tym do Grammy, grupa ma kolejny powód do świętowania! Teledysk do kultowego numeru "papryczek" właśnie przekroczył magiczną barierę miliarda wyświetleń w serwisie YouTube!

Zespół Red Hot Chili Peppers ma właśnie kolejny powód do świętowania. Po naprawdę intensywnym, ale też pełnym sukcesów roku, który obfitował w wyczekiwane premiery płytowe, liczne koncerty, wyróżnienia i nominacje do nagród, właśnie pojawił się kolejny ważny moment! Teledysk do jednego z najbardziej kultowych numerów "papryczek", czyli Californication, właśnie przekroczył magiczną barierę MILIARDA wyświetleń w serwisie YouTube! Moment ten został osiągnięty w poniedziałek 5 grudnia.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

"Californication" - kultowy numer Red Hot Chili Peppers

Numer miał swoją premierę w 2000 roku i został wydany jako czwarty singiel z legendarnego albumu pod tym samym tytułem. Kompozycja bardzo szybko zdobyła dużą popularność i dziś uchodzi za jedną z najbardziej rozpoznawalnych z całej dyskografii zespołu. Duży wpływ na to miał charakterystyczny teledysk. Klip w reżyserii Jonathana Daytona i Valerie Faris stylizowany jest na grę wideo, w której to członkowie formacji przemierzają Kalifornię. Jest to najczęściej oglądane wideo "papryczek" w serwisie YouTube.

Red Hot Chili Peppers wystąpią w Polsce w 2023 roku! Gościem specjalnym Iggy Pop!

Fani tego kawałka będą mieli okazję usłyszeć go już 21 czerwca 2023 roku na warszawskim Stadionie Narodowym! Grupa odwiedzi nasz kraj w ramach globalnej trasy koncertowej, a gościem specjalnym wydarzenia będzie Iggy Pop! W przedsprzedaży są już dostępne bilety, sprzedaż ogólna ruszy w piątek 9 grudnia o godzinie 10:00.