Disturbed

i

Autor: Materiały prasowe

rockowe newsy

Wielki sukces Disturbed! Przełomowe osiągnięcie grupy na YouTube za sprawą nieśmiertelnego przeboju

2024-05-28 11:08

Choć oczywiście nie każdy zwraca na to uwagę, dziś mówi się, że o popularności danego artysty, artystki czy zespołu świadczą przede wszystkim wyniki w szeroko pojętym streamingu. Jeśli tak na to patrzeć, pojawiające się co i rusz doniesienia o dużych liczbach, osiąganych przez wykonawców rockowych i metalowych, napawają optymizmem - teraz czas na Disturbed!

Ten rok jest szczególny dla zespołu Disturbed - formacja świętuje właśnie swoje trzydziestolecie! Zespół powstał w 1994 roku w Chicago, a jego pierwszy skład utworzyli gitarzysta Dan Donegan, perkusista Mike Wengren, basista Steve "Fuzz" Kmak i wokalista Erich Awalt. Już dwa lata później nowym głosem grupy został jednak David Draiman, który zaśpiewał już na debiutanckim krążku Disturbed. Płyta The Sickness osiągnęła kolosalny sukces, do tej pory pokryła się pięciokrotną platyną, uznawana jest też za nu metalowy klasyk.

Grupa podbijała rynek z każdym kolejnym wydawnictwem, być może jednak sama nie spodziewała się, że po ponad dwudziestu latach obecności w świecie muzyki przydarzy się jej kolejny przełom. Tym stał się cover klasyka Sound of Silence, nagranego oryginalne przez duet Simon & Garfunkel na potrzeby filmu Absolwent. Nowa, metalowa, majestatyczna wersja kompozycji z 2015 roku osiągnęła bardzo, bardzo duży sukces na świecie i wskazywana jest obecnie jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych z całego katalogu Disturbed.

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Disturbed w klubie "Miliarderów"!

To właśnie za sprawą tego utworu formacja może dopisać do swojej listy historyczny sukces! Okazuje się, że charakterystyczny, kultowy już teledysk do ich wersji Sound of Silence właśnie przekroczył barierę MILIARDA wyświetleń w serwisie YouTube!

Jest to pierwszy klip grupy, któremu udało się tego dokonać, ona sama zaś nie omieszkała nie wspomnieć w swoich socialach o tym, że właśnie została członkiem "Billion Views Club".

Oto nasz wybór najważniejszych nu metalowych płyt:

Listen on Spreaker.