WARGASM zapowiada debiutancki album! Kiedy premiera Venom?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Haris Nukem WARGASM zapowiada debiutancki album

WARGASM zapowiada debiutancki album! Kiedy premiera "Venom"?

2023-09-11 13:15

Londyński duet WARGASM prezentuje singiel „Bang Ya Head” we współpracy z frontmanem Limp Bizkit, Fredem Durstem. To wyjątkowa zapowiedź debiutanckiego krążka „Venom”, którego premierę zaplanowano na 27 października!

Sam Matlock opowiada:

Kiedy jeszcze pracowałem w barach, do szaleństwa doprowadzał mnie fakt, ile kosztuje nas życie i jak mało zarabiamy. Świat wariuje, wszystko staje się takie drogie – jak do cholery ma nas na to stać? To taki koszmarny cykl, chyba że ci się poszczęści. Przypomina to ciągłe walenie głową w ceglany mur – uderzasz, aż skręcisz sobie pieprzony kark. Wzięliśmy więc tę energię i przenieśliśmy ją na gitarę w domu naszego kumpla w LA, a potem do mikrofonu, gdzieś w łazience, żeby za bardzo nie wkurzyć sąsiadów. Potem zapytaliśmy jedynego w swoim rodzaju Freda Dursta, czy chce się do nas przyłączyć – a teraz mamy tę poczwarę. Cholernie długo czekaliśmy, aż ją usłyszycie.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Kontrolowany chaos!

„Bang Ya Head” to połączenie kontrolowanego chaosu WARGASM z szalonym wybuchem energii – idealna propozycja na rave. Utwór kończy się liryczną salwą pomiędzy Milkie Way a Fredem. Fred nalega: „Keep banging your head until you’re breaking your neck”, na co Milkie odpowiada mu: „You’re in the jungle punk!”, nawiązując do klasycznego utworu Bizkit „My Generation”.

W ubiegłym roku WARGASM supportował Limp Bizkit podczas trasy koncertowej. Ich współpraca była więc tylko kwestią czasu. To w pewnym sensie symboliczne przekazanie pałeczki – WARGASM ma szansę stać się nową, przekraczającą granice ikoną nu metalu.

Nadchodzący album WARGASM jest już dostępny w przedsprzedaży. Fanów z pewnością ucieszą limitowane winyle i ekskluzywny merch dostępny na stronie zespołu.

Duet wydał niedawno singiel „Do It So Good”. Utwór zgromadził już pół miliona odtworzeń i spotkał się ze sporym uznaniem krytyków. „Revolver” zwięźle podsumował go jako „ogniste” wydawnictwo. „Louder” nazwał piosenkę jednym z „najlepszych alt rockowych kawałków tygodnia”, chwaląc jej „hałaśliwe i zażarte” brzmienie. Siłę utworu bez wątpienia oddaje teledysk. Uwaga – sporo migających świateł!

WARGASM – dwa koncerty w Polsce!

Jeszcze w tym roku formacja zagra w naszym kraju dwa koncerty: 27 listopada w warszawskiej Proximie i dzień później w krakowskim Klubie Zaścianek. Bilety są dostępne w sprzedaży.

O zespole

WARGASM koncertował już z Enter Shikari i Limp Bizkit. Teraz wyrusza w kolejną trasę – poza własnymi koncertami, grupa wystąpi w ramach supportu przed Coreyem Taylorem (Slipknot), Royal Blood i Baby Metal.

W skład duetu WARGASM wchodzą niezwykle kreatywni Milkie Way i Sam Matlock. Ich muzyka przypomina orgię heavy metalu, elektroniki, rave’u, alternatywy i industrialu. Swoją wizję zaprezentowali nam już we wczesnych hitach, takich jak „Spit.”, „Rage All Over”, „Salma Hayek” i „Scratchcard Feeling”.

Zeszłoroczne wydawnictwo zgromadziło dotąd ponad 10 milionów streamów i sporo entuzjastycznych recenzji. Wśród fanów „EXPLICIT: THE MIXXXTAPE” znalazły się takie ikony jak Jonathan Davis (Korn) czy Fred Durst (Limp Bizkit). Duet gościł też na okładkach „Alternative Press” i „KERRANG!” oraz zdobył pierwszą w historii nagrodę New Noise Award podczas gali KERRANG! Awards.

Nadchodzący debiutancki album „Venom” zapowiada się na dawkę hipnotyzującej i nieprzewidywalnej ciężkiej muzyki. WARGASM czerpie inspirację z mieszanki lat 90., łącząc ją z wściekłością XXI wieku. „Do It So Good” i „Bang Ya Head” z Fredem Durstem to dopiero ostrzeżenie przez tym, co szykują.