Utwór polskiego metalowego zespołu pojawia się w serialu na Disney+

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Utwór polskiego metalowego zespołu pojawia się w serialu na Disney+

Utwór formacji Decapitated pojawia się w najnowszym, drugim sezonie popularnego serialu "Extraordinary", który w Polsce można oglądać na platformie Disney+. To nie pierwsze tego typu wyróżnienie w historii grupy.

Decapitated w serialu na Disney+. Kto by się tego spodziewał?

Jeśli wydawało Wam się, że utwór formacji Decapitated nie może pojawić się w serialu emitowanym na platformie Disney+, to... byliście w ogromnym błędzie. Muzycy zespołu potwierdzili tę informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

To już drugi raz, kiedy zespół został zaproszony do podzielenia się swoją muzyką z albumu "Cancer Culture" w filmie. Po raz pierwszy nastąpiło to w wydanym w 2023 roku "The Hidden Web" ("Ukryta sieć") na Prime Video – czytamy w poście. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

Utwór Decapitated został wykorzystany w drugim sezonie brytyjskiego serialu komediowego "Extraordinary", za który odpowiada Emma Moran, dotyczącego superbohaterów. Pierwsza odsłona serialu miała premierę w styczniu 2023 roku. Kolejny sezon "Extraordinary" zadebiutował z kolei 6 marca. 

Formacja Decapitated powstała w 1996 roku w Krośnie. Obecnie jest to jeden z najlepiej rozpoznawalnych na świecie polskich zespołów metalowych, który - do tej pory - wydał osiem studyjnych albumów. Ostatni z nich, zatytułowany "Cancel Culture", ukazał się w 2022 roku. Historia zespołu jest pełna wzlotów i upadków. W 2007 roku, w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku, zmarł, w wieku zaledwie 23 lat, perkusista Witold Kiełtyka, jeden z założycieli Decapitated. Zespół zawiesił, po tym tragicznym wydarzeniu, swoją działalność, ale powrócił w 2009. 

W 2017 doszło do kolejnego wydarzenia, które mocno odcisnęło piętno na działalności Decapitated. Muzycy zostali oskarżeni o gwałt zbiorowy, którego mieli dopuścić się na jednej z fanek w trakcie trasy koncertowej po USA. W styczniu 2018 członkowie grupy zostali oczyszczeni ze wszystkich zarzutów. 

Oto rockowe i metalowe festiwale w Polsce, na które warto się wybrać w 2024: