U2 w końcu przebił barierę miliarda odtworzeń na Spotify. Który utwór tego dokonał?

i

Autor: PUNIT PARANJPE/AFP/East News

Wiadomości

U2 w końcu przebił barierę miliarda odtworzeń na Spotify. Który utwór tego dokonał?

Kolejny rockowy zespół może pochwalić się przebiciem magicznej bariery na Spotify. Muzycy U2 poinformowali, za pośrednictwem mediów społecznościowych, że utwór "With or Without You" ma już ponad miliard odtworzeń we wspomnianym serwisie streamingowym.

Pierwszy utwór U2 z miliardem odtworzeń na Spotify

Nie tak dawno zaprezentowaliśmy Wam listę 10 najpopularniejszych rockowych utworów na Spotify, które przebiły magiczną barierę miliarda odtworzeń. Z dnia na dzień takich kompozycji jest coraz więcej. Możemy to zresztą na bieżąco śledzić. Gigant streamingowy stworzył bowiem specjalną playlistę "Billions Club", na której znajdziemy wszystkie utwory mogące poszczycić się takim sukcesem, jakim jest niewątpliwie uzbieranie ponad miliarda odsłuchań. Kiedy piszemy te słowa, znajdziemy na niej dokładnie 600 kompozycji, które spełniają wspomniany wymóg. 

Ostatnio do tego grona dołączyła kolejna rockowa propozycja. Po raz pierwszy w zestawieniu, co dla niektórych może być pewnym zaskoczeniem, swoją obecność zaznaczyła irlandzka formacja U2.

Muzycy zdemolowali garderobę. Kulisy pracy w Progresji! | Tak trzeba żyć #52 Eska Rock

Barierę miliarda odtworzeń przekroczył właśnie jeden z największych hitów w dorobku Bono i spółki, a mianowicie "With or Without You" pochodzący z albumu "The Joshua Tree" (1987). 

Ogromnie dziękujemy za to, że "With or Without You" został odtworzony miliard razy na Spotify (bez Was tego byśmy nie zrobili) – napisali muzycy U2 w mediach społecznościowych. 

Utwór "With or Without You" został wybrany jako jeden z singli promujących album "The Joshua Tree". Co ciekawe, było to pierwsze nagranie U2, które znalazło się na szczycie amerykańskiego zestawienia Billboard Hot 100. W Wielkiej Brytanii "With..." zajął natomiast czwarte miejsce.

Które jeszcze utwory U2, w niedalekiej przyszłości, mają szansę dołączyć do miliardowego klubu na Spotify? Na ten moment najbliżej tego celu jest "I Still Haven't Found What I'm Looking For”", czyli kolejny przedstawiciel krążka "The Joshua Tree". Ale sporo mu jednak brakuje. Na ten moment "I Still..." uzbierał "tylko" 677 mln odtworzeń. Dalej są m.in. "One" (557 mln) czy "Beautiful Day" (543 mln). 

Oto 5 ciekawostek o albumie "The Joshua Tree" U2: